Посівні площі під цукровими буряками цьогоріч скоротяться на чверть - експерт

Посівні площі під цукровими буряками цьогоріч скоротяться на чверть - експерт

Укрінформ
Площа посівів цукрових буряків у 2019 році буде найменшою за останні 5 років - 220-230 тис. га, що майже на чверть менше, ніж було торік.

Такі прогнози дає аналітичний центр Національної асоціації цукровиків України “Укрцукор”, повідомляє прес-служба НАЦУ.

“Посівна кампанія цукрових буряків розпочнеться за півтора місяці і ми маємо невтішні прогнози посівних площ. За нашими даними, в поточному році площа посівів цукрових буряків, за найоптимістичніших обставин, складатиме 220-230 тис. га, що стане найнижчим показником за останні 5 років. Це, відповідно, відіб’ється і на виробництві цукру та кількості працюючих цукрових заводів”, - прокоментувала заступник голови правління НАЦУ “Укрцукор” Руслана Бутило.

Водночас, чимала частина господарств та цукроварень, досі не вирішили, чи працюватимуть в наступному сезоні, тож ситуація може змінитися. Попри коливання валютного ринку та побоювання виробників, щодо збільшення собівартості виробництва, як цукрових буряків, так і цукру, ще рано складати ціновий прогноз на цукор наступного сезону. Адже аналітики ринку повідомляють, що в 2019-2020 МГ світовий ринок чекає дефіцит цукру в розмірі 1,36 млн. тонн, що дасть можливість знівелювати незначні валютні ризики.

“Зрозуміло, що диверсифіковані компанії, які виробляють цукор експортної якості, при зростанні ціни віддаватимуть перевагу експорту. Таким чином, контракти допоможуть мінімізувати валютні ризики та покращити цінову ситуацію на вітчизняному ринку. Саме тому, ми зараз активно працюємо з виробниками цукрового буряку, аби всі цукрові заводи були забезпечені сировиною, адже з огляду на майбутній світовий дефіцит, недоцільно значно скорочувати посівні площі. 27 лютого на «Sugar World 2019» виробники та переробники цукрових буряків зустрінуться для того, щоб більш детально проаналізувати ситуацію на світовому ринку», - підсумувала експерт.

Читайте також: Держстат підтвердив урядовий прогноз зростання економіки - Гройсман

За інформацією прес-служби Укрцукор, 27 лютого у м. Бровари Київської області відбудеться ІІІ Міжнародний конгрес Sugar World 2019 виробників, переробників цукрових буряків, а також інших гравців ринку цукру України та Східної Європи.

Як повідомлялося, у 2018-2019 МР працювало 42 цукрових заводи, які виготовили 1,82 млн тонн цукру та переробили 13,6 млн т цукрових буряків.

Фото: сайт НАЦУ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-