НБУ визначив планові обсяги купівлі валюти на міжбанку

НБУ визначив планові обсяги купівлі валюти на міжбанку

Укрінформ
Національний банк у першому півріччі 2019 року має намір купувати до 15 млн дол. США на день для нарощування міжнародних резервів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"У I-II кварталах 2019 року Національний банк має намір купувати до 15 млн дол. США на день для нарощування міжнародних резервів. Це на 5 млн дол. США більше порівняно з кількісним індикатором, який діяв впродовж II-IV кварталів 2018 року", - йдеться в повідомленні.

Як відомо, з квітня минулого року Національний банк з метою підвищення прозорості монетарної політики в частині проведення інтервенцій на валютному ринку розпочав регулярне оголошення обсягу інтервенцій з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів України.

За розрахунками Національного банку, купівля до 15 млн дол. США на день не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку. У 2018 році загальні обсяги торгів на міжбанківському валютному ринку зросли на 38% до 117 млрд дол. США (без участі НБУ), а обсяги інтервенцій Національного банку з купівлі та продажу валюти становили усього 5 млрд дол. США. Тож вплив Національного банку на формування курсу є мінімальним.

Читайте також: У Нацбанку не виключають, що надходження від транзиту газу зменшаться вдвічі

В той же час, залежно від ситуації на ринку, інтервенції Національного банку з купівлі валюти можуть бути меншими або взагалі не відбуватися.

"Обсяги купівлі протягом дня можуть перевищувати оголошений обсяг, однак такі інтервенції проводитимуться для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки , зокрема для згладжування значних коливань на валютному ринку", - акцентували в НБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-