В Україні з 1 січня понад 90% радянських ГОСТів втратили чинність - МЕРТ

В Україні з 1 січня понад 90% радянських ГОСТів втратили чинність - МЕРТ

Укрінформ
Міністерство економічного розвитку і торгівлі нагадує, що з 1 січня 2019 року понад 90% радянських ГОСТів втратили чинність, решта діятимуть до 1 січня 2022 року.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

"З 1 січня 2019 року більше 90% радянських ГОСТів втратили чинність в Україні", - йдеться в повідомленні.

Необхідність припинення дії на території України радянських ГОСТів визначена Програмою діяльності Кабінету міністрів України. Згідно з нею, у 2015 році ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»), яке виконує функції Національного органу стандартизації, були видані відповідні накази про скасування ГОСТів із втратою чинності протягом 2016-2018 років та з повною відмовою від них, починаючи з 1 січня 2019 року. Загалом мали бути скасовані 12090 радянських ГОСТів.

Водночас, з метою зниження ризиків для бізнесу, Мінекономрозвитку завчасно запропонувало всім зацікавленим сторонам надати свої пропозиції щодо скасування ГОСТів, які втратили актуальність. Крім того, Національний орган стандартизації постійно надавав роз‘яснення та консультації з питань, що виникають у зв’язку зі скасуванням ГОСТів.

Протягом 2016-2018 років до Національного органу стандартизації надходили пропозиції щодо подовження термінів чинності деяких ГОСТів. В результаті консультацій, Національний орган стандартизації ухвалив низку наказів, згідно з якими 1173 радянські ГОСТи залишаються чинними станом на 1 січня 2019 року.

Такі ГОСТи діятимуть до 1 січня 2022 року. Зокрема, це стандарти, на заміну яких наразі проводиться або передбачається проведення розробки проектів відповідних національних стандартів; стандарти, посилання на які є в нормативно-правових актах; стандарти Єдиної системи конструкторської документації; стандарти, розроблені свого часу на основі міжнародних стандартів, версії яких є актуальними в наш час.

Як відомо, Законом України “Про стандартизацію”, який набув чинності 3 січня 2015 року, в національне законодавство України імплементовані положення Угоди СОТ про технічні бар’єри в торгівлі. Також, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і Європейським Співтовариством з атомної енергії, Україна поступово впроваджує європейські стандарти як національні стандарти, зокрема, гармонізовані європейські стандарти. Одночасно з цим Україна скасовує конфліктні національні стандарти, зокрема міждержавні стандарти (ГОСТ), розроблені до 1992 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-