НБУ затвердив механізм запобігання накопиченню валютних дисбалансів

НБУ затвердив механізм запобігання накопиченню валютних дисбалансів

Укрінформ
Національний банк України для запобігання накопиченню системних ризиків у фінансовому секторі оновив вимоги до резервування банками залучених в іноземній валюті коштів.

Положення про порядок резервування коштів в іноземній валюті (банківських металів) за залученими банком вкладами (депозитами), кредитами (позиками) від нерезидентів, затверджене постановою Правління Національного банку № 12 від 3 січня 2019 року, повідомляється на сайті НБУ.

«На заміну старим Правилам Національний банк затвердив нове Положення про порядок резервування коштів в іноземній валюті (банківських металів) за залученими банком вкладами (депозитами), кредитами (позиками) від нерезидентів. Норми цього документу мають превентивний характер і застосовуватимуться лише у разі накопичення валютних дисбалансів у фінансовому секторі і прийняття Національним банком відповідного додаткового рішення щодо встановлення конкретних вимог до резервування», - йдеться в повідомленні.

Національний банк, як і раніше, матиме право встановлювати вимоги до резервування банками коштів в іноземній валюті, які отримані банком за договором про залучення вкладу (депозиту), кредиту (позики) від нерезидента та підлягають поверненню у строк до 183 календарних днів включно. При цьому, згідно документу, ці вимоги також поширюються і на аналогічні операції з банківськими металами.

Читайте також: НБУ: Ринок банківських послуг України відкривається для нових суб’єктів

Затверджене Положення також спрощує процедуру подання банком інформації щодо сум коштів, що резервуються за відповідними операціями із залучення в іноземній валюті чи банківських металах. Зокрема, замість відповідної довідки, яку раніше банки надавали у паперовій формі, відтепер здійснено перехід на обмін статистичною інформацією в електронному вигляді.

Застосовуючи норму обов’язкового резервування за короткостроковими зовнішніми запозиченнями, Національний банк матиме змогу запобігати накопиченню валютних дисбалансів і розгортанню системних ризиків внаслідок інтенсифікації банками короткострокових залучень іноземної валюті (банківських металів) за депозитами, кредитами (позиками) від нерезидентів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-