Нові будівельні норми: яке перепланування у квартирі вже не потребує дозволу

Нові будівельні норми: яке перепланування у квартирі вже не потребує дозволу

Укрінформ
Уряд затвердив оновлений Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Про це повідомляє Урядовий портал із посиланням на заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе.

Відтепер не потрібно дозволів на перепланування не тільки квартир у багатоквартирних будинках, а й торговельних залів та офісних приміщень.

"18 грудня 2018 року Кабінет міністрів України затвердив оновлений Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Відповідний проект постанови розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Утеплювати житлові будинки тепер можна без дозвільних документів - Зубко

Як пояснив Парцхаладзе, торік Мінрегіон розробив перелік нескладних будівельних робіт, які можуть виконуватися без отримання дозволу та не потребують введення в експлуатацію. На його думку, це значно спростило можливість облаштовувати, наприклад, пандуси та інші засоби доступності або заміняти блоки балконів, вікон, дверей.

"Цього року ми ініціювали розширення цього переліку. Зокрема, якщо раніше для перепланування квартири обов’язково потрібно було отримувати дозвіл ДАБІ, то тепер такі роботи, якщо немає втручання в несучі конструкції, не потребують цих документів”, - додав заступник міністра.

Так, згідно з постановою, до переліку увійшли роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку або споруди та приміщень в них (виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та інженерні системи загального користування), що належить до об’єктів за класами наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні) та СС3 (значні).

Зміни стосуються перепланування не тільки в приватних будинках, а й у квартирах багатоквартирних будинків. Крім того, за словами Парцхаладзе, можна робити перепланування або переоснащення (без втручання в огороджувальні та несучі конструкції) торговельних залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів, та інших об’єктів, що за класом наслідків належать до СС2 та СС3.

Як повідомлялося, 7 червня 2017 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову №406, якою затвердив Перелік будівельних робіт, що не потребують документів, які дають право на їх виконання та після закінчення яких об‘єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-