НБУ підвищив облікову ставку до 18%

НБУ підвищив облікову ставку до 18%

Укрінформ
Правління Національного банку ухвалило рішення про підвищення облікової ставки до 18%, попри позитивний прогноз щодо зниження інфляції.

Про це на брифінгу заявив голова НБУ Яків Смолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми вирішили збільшити облікову ставку, адже відбувається суттєве посилення зовнішніх ризиків, які можуть завадити зниженню рівня інфляції. Мова йде про посилення тиску на валюти країн, що розвиваються, внаслідок подальшого відпливу капіталу. Крім того, зростають ризики погіршення кон'юнктури на світових товарних ринках через ескалацію широкомасштабних торгвельних конфліктів", - сказав Смолій.

Разом з тим він зазначив, що прогноз щодо зниження рівня інфляції в Україні є позитивним.

"Попри зниження інфляції на початку року, низка ризиків може у подальшому стати на заваді цій тенденції. Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію у межі цільового діапазону у кінці 2019 року та досягти середньострокову ціль - 5% - у 2020 році", - наголосив голова НБУ.

Читайте також: Міжнародні резерви скоротилися до $17,2 мільярда - НБУ

За його словами, у липні інфляція становила 8,9% у річному вимірі, впритул наблизившись до цільового діапазону 6,5% +/- 2% на кінець третього кварталу. У серпні інфляція також залишалася близько до цієї позначки.

Як відомо, це четверте з початку року підвищення облікової ставки. Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% річних - із 2 березня 2018 року, до 17,5% річних - із 13 липня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-