Темпи приросту українського автопрому цьогоріч скоротилися до 6,4% - експерти

Темпи приросту українського автопрому цьогоріч скоротилися до 6,4% - експерти

Укрінформ
Корпорація «Богдан» закликає підтримати українські автозаводи заради порятунку вітчизняного автопрому, адже за перше півріччя 2018 року темпи приросту українського автовиробництва скоротилися до 6,4%. 

Про це заявили у прес-службі корпорації.

"Сьогодні потужності автопрому завантажені менше ніж на 1,5%. Аби змінити ситуацію на краще, потрібно розробити державну програму розвитку автопромисловості", - заявили у корпорації і додали, що тільки підтримка вітчизняного автопрому з боку держави може відродити українське виробництво. 

У корпорації зауважили, що, згідно з даними Держстату, за останні 10 років автовиробництво в Україні скоротилося у 90 разів, тобто майже повністю зійшло нанівець. "Якщо нічого не змінити, ще через 10 років ми будемо тільки згадувати, що в країні колись було власне автовиробництво", - акцентували в автокорпорації.

Відповідно до статистичних даних Укравтопрому, у першому півріччі цього року легкові автомобілі випускав тільки завод «Єврокар». Випуск комерційних автомобілів за січень-червень скоротився на 47% - до 109 одиниць. Не краща ситуація у галузі автобусного виробництва. За статистикою, у червні було вироблено лише 77 автобусів.

Загалом у червні українське автовиробництво впало на 19,5% у порівнянні з минулим роком - до 672 автотранспортних засобів.

Читайте також: Попит на електромобілі в Україні зріс на 64% - експерти

Як повідомлялося раніше, навесні працівники Луцького «Автоскладального заводу №1» АТ «АК «Богдан Моторс» зверталися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням не допустити знищення вітчизняного автовиробництва. Трудовий колектив підприємства наголошував на неприпустимості закупівлі списаного громадського транспорту з Європи за державні кошти, оскільки така техніка вже не перебуває на гарантії виробника і несе підвищену аварійну загрозу для пасажирів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-