Зарплати українців за рік зросли на чверть - Держстат

Зарплати українців за рік зросли на чверть - Держстат

Укрінформ
У січні - травні 2018 року розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (з кількістю працівників 10 осіб і більше) становив 8 225 грн і порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшився на 26,7%.

Такі показники економіки України за 5 місяців 2018 року наводить Державна служба статистики.

До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці у січні - травні Держстат зарахував авіаційний транспорт, фінансову та страхову діяльність, інформацію та телекомунікації, професійну, наукову та технічну діяльність, а серед промислових видів діяльності - виробництво фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, добування кам’яного та бурого вугілля, де заробітна плата перевищила середній показник в економіці в 1,4-4,0 рази.

Найнижчий рівень заробітної плати - не більше 74% середнього рівня в економіці - спостерігався на підприємствах поштової та кур’єрської діяльності, охорони здоров’я, тимчасового розміщування й організації харчування, бібліотеках, архівах, музеях та інших закладах культури, а також у сфері водопостачання, каналізації, поводження з відходами.

Читайте також: Споживчі ціни на товари та послуги цьогоріч зросли на 12,6% - Держстат

Середній розмір оплати праці в усіх регіонах був вищим від рівня мінімальної заробітної плати, проте лише у чотирьох з них заробітна плата перевищила середню в Україні: м. Київ - 12 721 грн, Донецька область - 9 173 грн, Київська - 8 392 грн та Дніпропетровська - 8 237 грн.

Найнижчий рівень заробітної плати, який не перевищував 79% середнього в економіці, спостерігався в Херсонській, Чернігівській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Індекс реальної заробітної плати в січні - травні 2018 р. порівняно з відповідним періодом 2017 року становив 111,8%.

Як повідомлялося, у січні - квітні 2018 року розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (з кількістю працівників 10 осіб і більше) становив 8 101 грн і порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшився на 26,4%.

Індекс реальної заробітної плати в січні - квітні 2018 року порівняно з відповідним періодом торік становив 111,2%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-