Золотовалютні резерви скоротились через виплати за держборгом - НБУ

Золотовалютні резерви скоротились через виплати за держборгом - НБУ

1379
Ukrinform
Станом на 1 липня 2018 року міжнародні резерви України становили 17,978 млрд дол, та за червень скоротилися на 1,1% у зв'язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Міжнародні резерви України становили 17 978,2 млн дол. США (в еквіваленті) станом на 01 липня 2018 року, за попередніми даними. За червень вони скоротилися на 1,1% у зв'язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті", - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що 562,4 млн дол. США було спрямовано на платежі уряду з обслуговування та погашення державного боргу в інвалюті (крім платежів на користь МВФ), з яких 552,5 млн дол. США - обслуговування та погашення за ОВДП, номінованих в іноземній валюті. Також, 162,0 млн дол. США (у еквіваленті) уряд та Національний банк України сплатили на користь Міжнародного валютного фонду протягом червня.

Основним джерелом поповнення резервів у червні стали надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 539,4 млн дол. США.

Читайте також: Стабільна гривня та резерви: Порошенко назвав головні завдання НБУ

Водночас, купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку припинила бути головним джерелом поповнення резервів, яким була в минулі місяці. З огляду на певне погіршення зовнішньої цінової кон'юнктури для товарів українського експорту і спад інтересів міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються, можливості Національного банку викуповувати надлишкову пропозицію іноземної валюти без тиску на обмінний курс гривні були обмежені.

Також у червні Національний банк вперше з січня поновив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. Як наслідок, чиста купівля іноземної валюти Національним банком скоротилася до 24,0 млн дол. США у червні.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 38,2 млн дол. США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-