Фонд гарантування домігся поновлення справи проти недобросовісного позичальника

Фонд гарантування домігся поновлення справи проти недобросовісного позичальника

827
Ukrinform
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб добився поновлення кримінального провадження у справі про банкрутство, яким позичальнику ПАТ "Банк "Київська Русь" фактично списується кредит на суму понад 230 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

"Недобросовісний позичальник ПАТ "Банк "Київська Русь"  - ТОВ "Фірма "Гетьман" за допомогою суду намагається уникнути виконання своїх зобов'язань перед банком, шляхом списання майже 230 млн грн боргу через процедуру банкрутства. Існують підстави стверджувати, що банкрутство, ініційоване самими ж власниками, від початку було спланованою спробою ухилитися від обслуговування кредиту та вивести передане у заставу банку майно - 12 нежитлових приміщень у Львові та Львівській області (використовувались як відділення аптек), земельну ділянку, будівлю овочесховища тощо", - йдеться в повідомленні.

Як зазначили у ФГВФО, при заборгованості у майже 230 млн грн банку як забезпеченому кредитору планують повернути лише 1,5 млн грн. Фонд гарантування вбачає у подібних діях ознаки кримінальних правопорушень і вимагає від правоохоронних органів об'єктивного та неупередженого розслідування з метою захисту прав кредиторів банку.

За даними Фонду, після початку ліквідації банку позичальник припинив обслуговувати свої кредити і вже у липні 2016 року звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство. Лише за дві доби Господарським судом Львівської області вирішено питання про визнання компанії-позичальника банкрутом.

Та наймасштабніші маніпуляції, наголосили у ФГВФО, відбулися вже на етапі відбору організатора торгів та проведення аукціону з продажу майна компанії-боржника. Банк надав згоду на продаж майна боржника, яке перебуває в іпотеці ПАТ "Банк "Київська Русь" у складі цілісного майнового комплексу, за стартовою ціною в сумі 238,12 млн грн, але за умови - без можливості подальшого зниження. Проте вже на других повторних торгах передане у заставу банку майно (12 нежитлових приміщень у Львові та Львівській області, земельна ділянка, будівля овочесховища тощо) було продане за ціною у понад 150 разів нижчою - за 1,52 млн грн. У цьому "допоміг" дозвіл, виданий Господарським судом Львівської області за клопотанням ліквідатора компанії-боржника.

Станом на сьогодні банком оскаржено в судовому порядку договір на організацію та проведення аукціону, а також результати торгів. У межах вказаних справ банк намагається у судовому порядку накласти обтяження на передані раніше у заставу активи задля унеможливлення їхнього подальшого перепродажу та збереження активів для розрахунку із кредиторами банку.

Крім того, під час здійсненої фондом перевірки були встановлені інші  численні порушення ліквідатором Винником О.В. Закону України "Про банкрутство", які регламентують продаж майна банкрута. Також виявлено нестачу заставного майна на суму 8 951 699,49 грн, яка приховується ліквідатором ТОВ "Фірма "Гетьман".

Читайте також: Фонд гарантування продовжив термін ліквідації двох банків

За цими фактами незаконної діяльності ліквідатора банк звернувся з заявою до правоохоронних органів, внаслідок чого 19 грудня 2017 р. зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України.

Проте, без проведення належного досудового розслідування у березні 2018 року слідчим Шевченківського відділу поліції ГУНП у Львівській області кримінальне провадження було безпідставно закрите, заявили у ФГВФО.

"За скаргою банку на постанову про закриття кримінального провадження Львівською місцевою прокуратурою №2 незаконна постанова слідчого скасована. Досудове розслідування триває", - поінформували у Фонді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-