Збитки кредиторів банку «Надра» сягають 8 мільярдів - Фонд гарантування

Збитки кредиторів банку «Надра» сягають 8 мільярдів - Фонд гарантування

501
Ukrinform
Орієнтовна сума втрат кредиторів ПАТ «КБ «Надра» внаслідок дій та невиважених рішень, прийнятих власниками та керівництвом банку у період  2006-2008 років, складає майже 8 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«Більшість цієї суми - заборгованість за кредитами компаній, прямо чи опосередковано наближених до тогочасних акціонерів банку Сегаля В.С. та Сегаля І.С., а також екс-голови правління Ігора Гіленка, та стосується кредитних угод та інших активних операції, які банк здійснював у період 2005-2008 років», - йдеться у повідомленні Фонду.

Проведений аналіз здійснених банком операцій дає можливість виділити ряд узагальнених факторів, які призвели до значних збитків за кредитними операціями. Це і кредитування акціонерів банку та виведення коштів на офшорні компанії, це і купівля банком у значних обсягах інвестиційних сертифікатів, які випускалися підконтрольними структурами та кредитування структур, які мали ознаки фіктивності, фактично без застави, без належної оцінки ризиків.

Читайте також: Фонд гарантування на 2 роки продовжив ліквідацію банку «Київська Русь»

Як відомо, на зараз фонд виплатив вкладникам ПАТ «КБ «Надра» 3,7 млрд грн гарантованого відшкодування, із них повернути вдалося менше 0,4 млрд грн. У той же час, загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку перевищує 25 млрд грн, з яких на сьогодні задоволено вимоги на суму 1,3 млрд грн. Вищезазначені зловживання акціонерів та топ-менеджерів банку, у тому числі, стали причиною того, що оціночна вартість активів ПАТ «КБ «Надра» (7,94 млрд грн) ушестеро нижча від їхньої балансової вартості, зазначеної «на папері» (47,62 млрд грн), та більш ніж утричі менша, ніж зобов'язання банку відповідно до реєстру акцептованих вимог кредиторів (25,08 млрд грн).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-