Нацбанк подав проти Коломойського нові позови на 10 мільярдів

Нацбанк подав проти Коломойського нові позови на 10 мільярдів

Укрінформ
Національний банк України подав нові позови в суди Швейцарії та Україні проти одного з колишніх акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського.

Про це інформує у понеділок прес-служба НБУ.

"Судові справи стосуються виконання Ігорем Коломойським його зобов’язань за наданими у 2016 році особистими поруками на користь Національного банку. Мета позовів – забезпечити погашення кредитів рефінансування, які Національний банк надав Приватбанку в період між 2008 та 2015 роками. Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами на суму близько 10 млрд грн", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в НБУ, перший позов подано за місцем проживання Коломойського в Швейцарії – до Cуду першої інстанції в Женеві.

Другий пакет позовів подано за місцем знаходження майна Коломойського в Україні – до Господарського суду Дніпропетровської області.

Читайте також: Енергокомпанії Коломойського винні державі п'яту частину загального боргу - експерт

"Таке рішення Національного банку свідчить, що регулятор готовий вести судові справи проти Ігоря Коломойського як в Україні, так і за кордоном, щоб притягнути його до відповідальності. Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій", - зазначили в НБУ.

У регуляторі висловили переконання, що як швейцарський, так і український суди задовольнять вимоги НБУ.

Коментуючи позови, заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова зазначила: "Ці позови є ще одним важливим кроком на шляху до захисту інтересів українців та забезпечення виконання колишніми акціонерами Приватбанку взятих на себе зобов'язань. Приватбанк отримав кредити рефінансування від НБУ під забезпечення поруками, наданими особисто Ігорем Коломойським. Але сьогодні зрозуміло, що в той час Приватбанк насправді не міг повернути ці кредити. Врешті-решт, державі довелося націоналізувати банк ціною значних витрат в еквіваленті 5% ВВП, щоб захистити інтереси мільйонів власників рахунків та зберегти фінансову стабільність у цілому". За словами Рожкової, НБУ наразі вживає і продовжить вживати правових заходів, необхідних для відшкодування Коломойським цих коштів.

Як повідомляв Укрінформ, Приватбанк через Високий суд Лондона намагається відшкодувати близько 2,5 млрд дол., звинувачуючи колишніх співвласників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у незаконному вилученні мільярдних коштів з фінустанови через шахрайські схеми впродовж кількох років.

Український уряд та Національний банк України стверджують, що у грудні 2016 року були змушені націоналізувати Приватбанк і вкласти майже 140 млрд грн (5 млрд дол.), щоб уникнути його банкрутства. 

19 грудня 2017 року Високий суд Лондона ухвалив рішення про всесвітній арешт активів колишніх співвласників Приватбанку. Наказ був виданий на підставі наданих суду доказів про виведення олігархами майже 2 млрд дол. з банку шляхом проведення низки незаконних операцій. Коломойський і Боголюбов ці звинувачення відкидають.

19 січня 2018 року рішення про арешт активів було продовжене.

Найбільша в Україні фінустанова - "Приватбанк" - була націоналізована у грудні 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-