У Фонді гарантування розповіли про 22 кримінальні справи щодо зловживань у банку

У Фонді гарантування розповіли про 22 кримінальні справи щодо зловживань у банку

Укрінформ
Проти інсайдерів ПАТ «Міський комерційний банк» розпочато 22 кримінальні провадження за фактами зловживань на 3,58 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«За заявами уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів проти інсайдерів (власників, топ-менеджерів та пов'язаних осіб) ПАТ «Міський Комерційний Банк» розпочато 22 кримінальні провадження за фактами зловживань на 3,58 млрд грн», - йдеться в повідомленні Фонду.

Власник та службові особи ПАТ «Міський комерційний банк» у 2011-2014 роках організували протиправну схему привласнення коштів, які в подальшому перерахували на рахунки підконтрольних юридичних осіб та перевели в готівку. Фактично жодний із позичальників, яким було надано кредит у цей період, його обслуговування та погашення не проводив. У більшості випадках у забезпечення за кредитними договорами надавалося практично одне й те саме майно, а позичальники виступали поручителями за інших позичальників.

З банку було виведено 59,35 млн євро, що знаходилися на кореспондентських рахунках у Meinl Bank AG. У результаті реалізованої схеми кошти були списані, як гарантія виконання зобов'язань за виданими кредитами. Колишні посадові особи банку умисно не відображали в офіційній звітності банку факт списання коштів з кореспондентських рахунків для уникнення негативних наслідків пов'язаних з платоспроможністю банку та фактично подавали до НБУ звітність, яка містила неправдиву інформацію.

Читайте також: Фонд гарантування продовжив виплати вкладникам Укрбізнесбанку

Ще одним каналом виведення активів з ПАТ «Міський комерційний банк» стало придбання у власність цінних паперів, які не мали фінансового підкріплення та були емітовані суб'єктами господарювання з ознаками фіктивності. Зокрема, встановлено придбання банком іменних дисконтних облігацій на загальну суму 16,96 млн грн (емітент ТОВ «ТПК «ОМЕГА», іменних простих акцій ПАТ «Сільськогосподарське підприємство ім. Петровського» на загальну суму 8,3 млн грн, акцій простих іменних на загальну суму 10,79 млн грн (емітент ПАТ «ФК «АОА Інвестментс») та інших емітентів. Загальна сума виведених з банку коштів через придбання цінних паперів складає 48 млн грн.

У результаті реалізованих схем відбулось суттєве зменшення високоліквідних активів банку. Як наслідок, під час проведеної інвентаризації з'ясувалось, що балансова вартість («на папері») становить 4,61 млрд грн, а оціночна у 62 рази менша - 73,73 млн грн. Для порівняння можна сказати, що Фонд гарантування виплатив вкладникам ПАТ «Міський комерційний банк» майже 2 млрд грн гарантованого відшкодування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-