Фонд гарантування розказав, як з банку "Національні інвестиції" вивели майже 1,5 мільярда

Фонд гарантування розказав, як з банку "Національні інвестиції" вивели майже 1,5 мільярда

892
Ukrinform
Напередодні тимчасової адміністрації працюючий кредитний портфель банку «Національні інвестиції» було відчужено без надходження коштів на рахунки.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«Незадовго до визнання неплатоспроможним ПАТ «Банк «Національні інвестиції» уклав договори відступлення прав вимоги за кредитами на загальну суму 1,4 млрд грн на користь ряду факторингових компаній», - йдеться в повідомленні Фонду

При цьому кошти на кореспондентські рахунки банку на оплату цих договорів не надходили. Таким чином банк втратив активи, що формували грошовий потік, та ліквідне забезпечення за кредитами. Як результат - Фонд гарантування на третьому році ліквідації цього банку, виплативши за рахунок своїх коштів вкладникам 0,7 млрд грн відшкодування за вкладами, не зміг повернути собі, як кредитору третьої черги, жодної гривні.

Після запровадження у  ПАТ «Банк «Національні інвестиції» тимчасової адміністрації було виявлено, що оплата договорів відступлення прав вимоги за кредитами була зарахована наступним чином. Покупці, факторингові компанії ТОВ «Фактор-Комфорт» та ТОВ «Фактор Стандарт», заздалегідь відкрили у ПАТ «Банк «Національні інвестиції» рахунки, на які  «за рекомендацією» керівників банку вкладники та інші кредитори перераховували свої кошти на умовах позики. Посилаючись на неминучу неплатоспроможність банку, його керівники переконували кредиторів погоджуватися на співпрацю із факторинговими компаніями. Таким чином шляхом внутрішніх проводок у системі банку, а не реальними грошима, було організовано «накопичення» на рахунках факторингових компаній коштів, достатніх для розрахунку за договорами відступлення прав вимоги за кредитами.

Читайте також: Фонд гарантування з 7 травня продовжує виплати вкладникам Дельта банку

Такі операції призвели до суттєвого погіршення фінансового стану банку та унеможливили виконання платіжних доручень кредиторів. На момент запровадження тимчасової адміністрації ПАТ «Банк «Національні інвестиції» не мало коштів навіть на виплату заробітної плати працівникам. Уповноваженою особою Фонду гарантування було ініційовано позови щодо повернення у власність кредитного портфеля на підставі рішень про віднесення договорів відступлення прав вимоги до категорії нікчемних. Одночасно позови про скасування рішень про нікчемність подали і факторингові компанії. Адміністративними судами було задоволено позов однієї з них і вона залишилася кредитором пулу кредитів на суму 1,3 млрд грн. Адміністративні спори з іншими компаніями тривають. Уповноваженою особою Фонду гарантування за вказаними фактами також було ініційовано відповідне кримінальне провадження.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-