НБУ припиняє карбувати дрібні монети

НБУ припиняє карбувати дрібні монети

Укрінформ
З 1 липня 2018 року в Україні застосовуватиметься правило заокруглення загальних сум готівкових розрахунків, тобто Нацбанк України припиняє карбувати монети номіналом 1,2, 5 та 25 копійок.

Про це під час презентації обігових монет номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень сказав в.о. голови НБУ Яків Смолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Національний банк прийняв рішення, що з 1 липня 2018 року в Україні застосовуватиметься правило заокруглення загальних сум готівкових розрахунків. Це означає, що Національний банк України припиняє карбувати монети номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок. Водночас всі ці номінали розмінних монет і надалі будуть залишатись в обігу, проте в подальшому готівковий обіг не буде поповнюватись новими монетами зазначених номіналів», - сказав Смолій.

Він зазначив, що монети номіналом 1,2, 5 та 25 копійок будуть продовжувати виконувати функцію засобу платежу і одна грошова одиниця України гривня й надалі дорівнюватиме 100 копійкам.

Читайте також: На міжбанку долар залишився на рівні 25,92 гривні

«Для спрощення розрахунків будуть встановлюватись правила заокруглення загальної суми покупки. Під час безготівкових розрахунків заокруглення не буде здійснюватись. Українці й надалі зможуть використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 копійок. Застосування правил заокруглення Національним банком погоджено з усіма державними органами», - наголосив Смолій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-