Dragon Capital назвав можливі кроки НБУ для стримування інфляції

Dragon Capital назвав можливі кроки НБУ для стримування інфляції

957
Ukrinform
У Dragon Capital очікують, що споживча інфляція почне вповільнюватись у річному вимірі найближчими місяцями, а темпи зростання цін становитимуть 9,5% р/р на кінець 2018 року.

Про це йдеться в прес-релізі Dragon Capital, що є в розпорядженні Укрінформу.

"Ми очікуємо, що споживча інфляція почне вповільнюватись у річному вимірі найближчими місяцями, переважно за рахунок стриманого росту цін на м'ясо, а також кращого врожаю овочів та фруктів - два з ключових факторів, які вплинули на інфляцію минулого року. Але інфляційний тиск, ймовірно, залишиться суттєвим цього року, оскільки економічна політика уряду залишиться соціально-орієнтованою напередодні виборів 2019 року, а високі світові ціни на нафту підштовхуватимуть угору виробничі витрати підприємств", - йдеться в повідомленні.

У Dragon Capital зазначають, що оскільки позитивний вплив від вщухання зростання цін на м'ясо та плодо-овочеву продукцію нівелюватиметься відновленням внутрішнього попиту, сповільнення інфляції буде поступовим. Ми очікуємо, що темпи зростання цін становитимуть 9,5% р/р на кінець 2018 року та 6,5% на кінець 2019 року - обидва поза межами інфляційних цілей Національного банку.

Таким чином, у Dragon Capital вважають, що центральний банк дотримуватиметься жорсткої монетарної політики цього року з метою привести споживчу інфляцію ближче до цільових діапазонів (4-8% у 2018 році та 4-6% у 2019 році).

Читайте також: У Нацбанку сказали, коли інфляція піде на спад

З урахуванням пришвидшення споживчої та, особливо, базової інфляції, НБУ, ймовірно, знову вдасться до підвищення облікової ставки 1 березня (після трьох послідовних підвищень у жовтні, грудні та січні на 350 б.п. загалом до 16,0% річних).

Дотримання жорсткого стану монетарної політики потребуватиме підвищення ставки приблизно на 50 б.п., на що вказує один з двох показників реальної відсоткової ставки, якими користується НБУ, а саме різниця між обліковою ставкою та базовою інфляцією. Проте рішення центрального банку також залежатиме від інфляційних очікувань економічних агентів, які будуть опубліковані пізніше цього місяця.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-