Україна має визначити статус криптовалюти, або заборонити її — кіберполіція

Україна має визначити статус криптовалюти, або заборонити її — кіберполіція

1558
Ukrinform
У випадку неспроможності найближчим часом врегулювати статус криптовалюти в Україні держава повинна офіційно заборонити її обіг.

Про це 29 січня заявив керівник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк, інформує Департамент кіберполіції Національної поліції України.

«Сьогодні виникла необхідність якнайшвидше врегулювати на законодавчому рівні питання, пов'язані з використанням криптовалют, а також впровадження необхідного оподаткування операцій з купівлі чи продажу криптовалюти. Крім того, необхідно визначити відповідні правила функціонування українських криптовалютних бірж і пунктів обміну криптовалют», – зазначив Демедюк.

За його словами, наразі врегулювання користування криптовалютою в Україні є досить актуальним питанням. Уточнюється, що, оскільки обіг криптовалют та їх статус в Україні не визначений, зловмисники активно використовують їх для анонімізації своїх злочинних дій. Водночас, громадяни все частіше стають жертвами шахраїв під час операцій з криптовалютою, не маючи при цьому повноцінного захисту з боку правоохоронних органів.

Читайте також: У Японії хакери викрали криптовалюту на $400 мільйонів

Глава кіберполіції також додав, що всі операції з криптовалютою в Україні мають бути з обов'язковою ідентифікацією власника криптовалютного гаманця. Така необхідність пов’язана з тим, що основною проблемою правоохоронців у світі є саме підтвердження права власності особи на гаманець, а відтак – і визнання її потерпілою стороною.

«У випадку неспроможності найближчим часом врегулювати статус криптовалюти в Україні, держава повинна офіційно заборонити її обіг. Щоб кожен знав про те, що, купуючи чи продаючи криптовалюту на території України, він ризикує втратити свої фінансові вкладення безповоротно, не маючи права на захист і відшкодування збитків», – наголосив Демедюк, додавши, що для легалізації та врегулювання криптовалютних технологій в Україні кіберполіція готова до співпраці з усіма зацікавленими відомствами та організаціями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>