В АМКУ підтримали закупівлю пального для Укрзалізниці за формульною ціною

В АМКУ підтримали закупівлю пального для Укрзалізниці за формульною ціною

Укрінформ
Антимонопольний комітет України відхилив вимогу ТОВ «Зеніт Склад» про відміну процедури закупівлі дизельного пального для Укрзалізниці за формульною ціною на 2018 рік на загальну суму 1,67 млрд грн.  

Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Укрзалізниці"

"Антимонопольний комітет України відхилив вимогу ТОВ "Зеніт Склад" про відміну процедури закупівлі дизельного пального на 2018 рік на загальну суму 1,67 млрд грн. Засідання Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарги ТОВ "Зеніт Склад" відбулося 12 січня", - йдеться у повідомленні.

В Укрзалізниці нагадали, що 21 грудня минулого року товариство «Зеніт Склад» оскаржило в АМКУ три тендери філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» щодо закупівлі дизельного пального на 2018 рік на загальну суму 1,67 млрд грн. Йдеться про оголошені в листопаді 2017 року тендери на закупівлю 60 тис. т дизпального за очікуваною ціною 27,8 тис. грн за тонну. У тендерній документації його ціна прив’язана за формулою до курсу валют і показників світових котирувань дизельного палива Platts.

У своїй претензії ТОВ «Зеніт Склад» вимагав призупинити процедуру закупівлі. Компанія наполягала, що застосування формули унеможливлює обчислення ціни за одиницю товару на дату аукціону. На думку скаржника, формула також нібито не враховує вартість транспортування пального і містить суперечності щодо можливості перегляду ціни при зміні курсу валюти більше, ніж на 1%, без зміни котирувань Platts.

Читайте також: Укрзалізниця заощадила майже 200 мільйонів на закупівлі дизпального

При цьому в Укрзалізниці зазначили, що компанія «Зеніт Склад» зі статутним капіталом 2 тис. грн не брала участі у державних тендерах. За даними «YouControl», у 2016 році засновником і директором був Олександр Боднар, який володіє також ТОВ «Торговий дім «Атлантік». Торік ТОВ «ТД «Атлантік» також неодноразово блокувало тендер Укрзалізниці на закупівлю дизельного палива, який передбачав «формульне ціноутворення».

Як повідомляв Укрінформ, ПАТ «Укрзалізниця» торік заощадила майже 200 млн гривень завдяки нижчим цінам при закупівлі дизельного пального. Так, восени та взимку минулого року компанія купувала дизпальне за 21 671-25 368 грн за тонну. Тоді як за даними цінового бюлетеню «Консалтингової групи А-95» у цей період мінімальна ціна дизпального складала 21 800-27 880 грн за тонну.

У 2018 році Укрзалізниця вже підписала три контракти по 10 тис. тонн кожен. Для забезпечення запасу пального на більш тривалий термін і закупівель великих партій пального компанія має здійснити цю процедуру з використанням формульного розрахунку його вартості з прив’язкою до показників Platts.

За словами в.о. правління ПАТ "Укрзалізниця" Євгена Кравцова, така процедура дає можливість змінювати закупівельну ціну дизельного пального, враховуючи цінові котирування Platts та курси валют. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-