У Фонді гарантування розкрили схему виведення коштів з банку Даніель

У Фонді гарантування розкрили схему виведення коштів з банку Даніель

902
Укрінформ
"Сміттєві" цінні папери були основним інструментом, за допомогою якого виводилися активи з ПАТ «КБ «Даніель».

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. 

"Котирування цінних паперів, які були передані у забезпечення за кредитами виданими ПАТ «КБ «Даніель», на фондовому ринку зупинилося відразу після визнання банку неплатоспроможним. При спробі здійснити пред’явлення до викупу ЦП виявилось, що їхні емітенти фінансово не спроможні це зробити. Крім того, 90% фірм емітентів знаходяться в зоні АТО і у них відсутні активи", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляють в ФГФВО, загальна балансова («на папері») вартість активів ПАТ «КБ «Даніель», включених до ліквідаційної маси банку, склала 1 196,22 млн грн, а відповідно до звіту незалежних оцінювачів, більш ніж у 12 разів менше - 97,32 млн грн.

Кредити юридичних та фізичних осіб становили 65,73 % активів банку. Балансова вартість кредитного портфелю 786,30 млн грн, а оціночна - 52,23 млн грн.

У кредитному портфелі банку були кредити, надані 13-ти юридичним особам на 483,12 млн грн. Крім того, в активах було чотири векселя балансовою вартістю 83,9 млн грн.

"Після ретельного дослідження вказаних активів, уповноважена особа Фонду гарантування встановила, що за вказаними фінансовими операціями приховані незаконні оборудки, які використовувалися посадовими особами банку для реалізації схем з виведення грошових коштів. Так, в забезпечення зобов’язань за вказаними кредитами, банку були передані цінні папери, котирування яких на фондовому ринку зупинили одразу після  визнання банку неплатоспроможним. При спробі стягнення вексельного боргу виявилось, що емітенти є неплатоспроможні й ніколи не мали фінансової можливості обслуговувати цей борг. При спробах здійснити пред’явлення цінних паперів до викупу встановлено, що 90% фірм емітентів знаходяться в зоні АТО і у них відсутні активи. Ті що знаходяться на підконтрольній території існують лише на папері й майна не мають. Обіг цінних паперів цих емітентів зупинений Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку", - зазначили в Фонді гарантування вкладів.

Таким чином, 72% кредитного портфелю банку, завдяки проведеним незаконним оборудкам акціонерів банку, виявилися безнадійною заборгованістю. Вказані обставини були підтверджені в результаті проведення уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів дій зі стягнення коштів за цими активами. За всіма, без виключення, активами отримано рішення судів, виконавчі листи пред’явлені до виконання, але у зв’язку із відсутністю майна, стягнення неможливе. Окремі боржники вже ліквідовані, а щодо деяких проводиться ліквідаційна процедура.

Читайте також: У Фонді гарантування повідомили як виводилось ліквідне забезпечення з банку «Хрещатик»

Крім того, 21,79% активів банку «Даніель» складали цінні папери (інвестиційні сертифікати, облігації підприємств). Балансова вартість портфелю цінних паперів 260,70 млн грн, оціночна вартість - 0 грн. Отже, всі цінні папери у портфелі виявилися «схемними» - з фіктивними котируваннями, неіснуючим майном в емітентів та зобов’язаних за векселями осіб, або емітентами-банкрутами.

Решта кредитного портфелю виявилася - заборгованість фізичних осіб за споживчими та іпотечними кредитами, наданими під заставу рухомого та нерухомого майна, обслуговування яких  зупинилось, в більшості випадків, до моменту введення тимчасової адміністрації у банку.

Як наголошують у ФГФВО, за вказаними фактами було подано заяви до правоохоронних органів на підставі яких порушені кримінальні провадження. На сьогодні вони об’єднані в одну справу, за якою здійснюється досудове розслідування.

Як повідомлялось, ПАТ «КБ «Даніель» було визнано неплатоспроможним 16 січня 2014 року та в подальшому розпочато його ліквідацію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-