Оборудки з фінансами: З банку Петрокоммерц вивели понад 700 мільйонів

Оборудки з фінансами: З банку Петрокоммерц вивели понад 700 мільйонів

720
Ukrinform
Напередодні визнання неплатоспроможним з ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» було виведено активи на майже 700 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«У рамках кримінальних проваджень тривають досудові розслідування за заявами уповноваженої особи фонду на ліквідацію ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» про розтрату та привласнення колишніми посадовими особами банку коштів у особливо великому розмірі. Загалом через схеми було виведено ліквідні активи банку на понад 700 млн грн. При цьому усі «транзакції» відбувалися без надходження «живих» коштів, а лише шляхом запису в бухгалтерських документах банку», - йдеться в повідомленні.

За ймовірною попередньою змовою між службовими особами ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» та ПАТ «Юніон Стандарт Банк», який на той момент ще був платоспроможним, було проведено «оборудки», результатом яких стало виведення коштів ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» в особливо великих розмірах. Упродовж одного дня (червень 2016) було укладено договір, відповідно до якого ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» набуває права вимоги за 5-ма кредитними договорами, забезпеченими «сміттєвими» цінними паперами. За відступлення права вимоги на свою користь банк сплатив 206,36 млн грн, отримавши на баланс кредити, проценти за якими не сплачувались та які не були погашені позичальниками у визначені договорами терміни.

Показово, що надання кредитів ПАТ «Юніон Стандарт Банк» позичальникам, придбання ними цінних паперів за рахунок кредитних коштів, надання цінних паперів у заставу та продаж кредитного портфеля банку ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» здійснювалось практично одночасно. Крім того, через проведені «транзакції», із ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» фактично було виведено ліквідний кредитний портфель, забезпечений нерухомим майном.

Читайте також: Фонд гарантування продовжив виплати вкладникам «Дельта банку» до 9 січня 2018 року

Так, права вимоги за 19 кредитними договорами балансовою вартістю 424,58 млн грн було передано фінкомпанії за 172,48 млн грн. Та рух навіть цих коштів відбувався тільки на папері, без внесення «живих» грошей. Варто наголосити, що подібна «співпраця» колишнього керівництва банку із згадуваною фінансовою компанією незадовго до визнання банку неплатоспроможним мала системний характер. У липні-вересні 2015 року на користь фінкомпанії було також відступлено нерухоме майно загальною вартістю 5,85 млн грн, за ціною у рази меншою від ринкової. І, знову ж таки, навіть ці кошти фактично до банку не надійшли, а лишились винятково проводками в системі банку.

Всього через компанію протягом року до дня запровадження тимчасової адміністрації було виведено активів банку на загальну суму понад 708,43 млн грн. Транзакції переважно відбувалися за рахунок дострокового списання банком необхідних сум з депозитного рахунку фінансової компанії (за фактом депозитні кошти з усіма нарахованими відсотками були достроково повернуті компанії у вигляді ліквідних активів банку) та надання компанії кредитів тощо.

На балансі ж банку залишилась виключно проблемна та неліквідна заборгованість.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2016 року НБУ визнав неплатоспроможним банк «Петрокоммерц-Україна» у зв'язку з непрозорою структурою власності. Через місяць НБУ вирішив його ліквідувати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>