Мінагро: 212 фермерських господарств цьогоріч отримають кредити з бюджету

Мінагро: 212 фермерських господарств цьогоріч отримають кредити з бюджету

Укрінформ
За результатами конкурсного відбору 212 фермерських господарств з 24 областей України отримали право на одержання поворотної фінансової підтримки у 2017 році за бюджетною програмою. 

Всього на одержання такої підтримки претендувало 308 фермерських господарств, повідомляє прес-служба Мінагрополітики

"За держпрограмою надання кредитів фермерським господарствам у цьому році вдалося задовольнити 70% заявок. Зазначу, з Луганської та Донецької області задовольнили 100% заявок. Перевага надавалась тим господарствам, які мають в обробітку до 500 га землі,  є членами кооперативів або займаються розведенням ВРХ, ягідництвом, виноградарством чи органічним виробництвом, а також чия діяльність показує динаміку розвитку. Важливим є те, що вперше фінансову підтримку отримає сімейне фермерське господарство", - повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

У профільному міністерстві зазначили, що загальна сума асигнувань, визначених бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» на 2017 рік, складає 65 млн гривень, що у 4 рази більше, ніж минулого року (2016 – 15,7 млн).

Після погодження Мінагрополітики реєстру фермерських господарств, що отримали право на одержання фінансової підтримки, міністерство спрямує розподілений обсяг коштів до Укрдержфонду, який укладатиме з ФГ-переможцями конкурсу договори про надання кредитів та перерахує їм бюджетні кошти.

Читайте також: Мін'юст розповів, хто найбільше потерпає від агрорейдерства

Як повідомлялося, Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” за  бюджетною програмою “Надання кредитів фермерським господарствам” передбачено бюджетні асигнування в обсязі 65 млн грн, з яких: 25 млн грн – за рахунок загального фонду, 40 млн грн за рахунок спеціального фонду.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою Уряду №1102 від 25 серпня 2004 року, фінансова підтримка на конкурсних засадах на поворотній основі надається  фермерським господарствам у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, за умови  забезпечення виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів та створення нових робочих місць у селі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-