"Незадовільна медицина" обходиться Україні у 4% ВВП - Світовий банк

Укрінформ
Україна витрачає на медицину значно більше, ніж будь-яка країна з аналогічним рівнем доходів - 4% ВВП. При цьому якість послуг лишається низькою.

Про це повідомляє прес-служба Торгово-промислової палати з посиланням на керівника програм з людського розвитку Світового банку Фона Зао.

За його словами, система фінансування сфери медицини в нашій країні є вкрай неефективною: Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП – відчутно більше, ніж будь-яка країна із схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною.

Читайте також: Україна хоче почати консультації щодо ЗВТ з Британією - посол

Світовий банк має намір підтримувати приватний сектор в Україні у напрямі реформування системи охорони здоров’я. На сьогодні державний сектор контролює реформи у цьому секторі. Підвищення конкурентоспроможності у приватному секторі сприятиме проведенню належних реформ, що призведе до поліпшення системи в цілому.

У 2015 році було підписано угоду між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (інституція Світового банку) щодо впровадження в Україні проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей», у рамках якої наша держава отримає до 215 млн дол. Передумовами ідеї проекту стали: низький рівень здоров’я населення України, а отже зниження очікуваної тривалості життя; повільний процес реформування системи охорони здоров’я; недостатній рівень економічних можливостей держави, у тому числі фінансування медичної галузі загалом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-