Відсьогодні українці можуть отримувати е-ліцензії на перерахування валюти за кордон

Відсьогодні українці можуть отримувати е-ліцензії на перерахування валюти за кордон

2443
Ukrinform
Національний банк України з 3 липня 2017 року запроваджує видачу українцям валютних ліцензій в електронній формі для перерахування валюти за кордон. 

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

"Фізичні особи (крім підприємців) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії (е-ліцензії) на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій через уповноважені банки", - йдеться у повідомленні. 

На підставі е-ліцензій фізична особа зможе протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

Скористатися е-ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть для здійснення трьох видів валютних операцій: для інвестицій за кордон; з розміщення коштів на власних рахунках за межами України, з метою виконання зобов'язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Для надання е-ліцензій та збору інформації про використання встановленого ліміту Національний банк запроваджує автоматизовану інформаційну систему “Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій” (АІС).

Читайте також: Коломойський та Боголюбов провалили терміни реструктуризації кредитів Приватбанку

Щоб отримати е-ліцензію, фізична особа має звернутися в будь-який уповноважений банк, в якому вона має відкритий власний рахунок, та подати певні документи (у паперовій або електронній формі).

В свою чергу, уповноважений банк за умови відповідності поданої заявником інформації надсилає до Національного банку запит в електронному вигляді засобами АІС для видачі цій особі е-ліцензії. На підставі такого запиту Національний банк в автоматизованому порядку видає фізичній особі е-ліцензію шляхом унесення облікового запису до АІС, про що банк повідомляє клієнта.

Така спрощена система надання індивідуальних ліцензій полегшить та прискорить проведення фізичними особами відповідних валютних операцій. Водночас, за оцінками Національного банку, обсяг таких операцій не буде мати суттєвого впливу на стан валютного ринку.

Ця система затверджена постановою правління НБУ №54 від 15 червня 2017 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”. Фізичні особи зможуть скористатися нею з 3 липня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>