Уряд сьогодні передасть Раді проект пенсійної реформи - Гройсман

Уряд сьогодні передасть Раді проект пенсійної реформи - Гройсман

2149
Ukrinform
Кабінет міністрів готовий передати до Верховної Ради остаточно узгоджений проект пенсійної реформи, ухвалення якої передбачає осучаснення пенсій для 9 млн пенсіонерів з 1 жовтня.

А також скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, зменшення дефіциту бюджету Пенсійного фонду та введення автоматичного осучаснення пенсій. Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, відкриваючи засідання уряду в середу, повідомляє Урядовий портал.

«Сьогодні направимо в парламент проект законів по пенсійній реформі. Наше завдання – розпочати процес виведення з бідності більшості пенсіонерів. Реформа, яку ми пропонуємо, відповідає цим цілям. Вона дасть можливість підвищити пенсії 9 млн пенсіонерів. Ми повертаємо повагу до людини праці. Той, хто працював більше, – отримуватиме більше», - зазначив Гройсман.

Він додав, що осучаснення пенсій враховуватиме збільшення втричі бази нарахувань, а з наступного року осучаснення стане автоматичним. Окрема увага – подоланню дефіциту Пенсійного фонду, який наразі становить понад 140 млрд грн і не дозволяє змінити наявну ситуацію, коли 80% пенсіонерів живуть на мінімальну пенсію. 

«Ми забезпечимо бездефіцитність системи протягом 7-10 років. Пенсійний фонд буде працювати стабільно», - запевнив Гройсман.

Він звернув увагу, що пропозиції уряду – це спільний продукт, розроблений за участю експертного середовища і за підтримки Президента України та народних депутатів. 

«Національна Рада реформ підтримала наші пропозиції. Хочу подякувати Президенту України, колегам по уряду, народним депутатам. Зараз переходимо до нового етапу – процесу прийняття пенсійної реформи в парламенті. Переконаний, що спільно з Президентом та парламентом незалежно від політичних поглядів об’єднаємо зусилля й ухвалимо рішення, яке очкують 12 млн пенсіонерів. Це спільна відповідальність, спільна реформа. Ми маємо все зробити для того, щоб виконати те, чого очікують наші громадяни», - сказав Прем’єр-міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-