Пенсійна реформа: урядовий проект розширить перелік пільг при виході на пенсію - Гройсман

Пенсійна реформа: урядовий проект розширить перелік пільг при виході на пенсію - Гройсман

Укрінформ
Ухвалення урядового проекту пенсійної реформи дасть змогу розширити перелік робіт та професій з правом пільгового виходу на пенсію, збільшити пенсійні виплати на понад 1 тис. грн і скасувати оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. 

Про це сказав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, спілкуючись із колективом одного з найбільших в Україні металургійних комбінатів «Азовсталь» під час поїздки на Донеччину, повідомляє Урядовий портал.  

"У рамках (пенсійної) реформи ми плануємо розширити перелік. І ми домовилися із роботодавцями, профспілками, підписали угоди: після ухвалення реформи списки будуть розширені, і розширені суттєво», - заявив Прем'єр-міністр.

Він пояснив, що сьогодні в Україні проживають 1,2 млн пенсіонерів – «пільговиків», які отримують пенсії від 2,5 тис. до 4,5 тис. грн. А після осучаснення виплати цим людям зростуть більш як на 1 тис. грн. Збільшення до 1 тис. грн на постійній основі отримають загалом 5 млн 620 тис. пенсіонерів.

При цьому Гройсман нагадав, що осучаснення відбуватиметься автоматично, що дасть змогу  уникнути дисбалансу між пенсіями тих, хто виходив на відпочинок раніше, і тих, хто оформлює пенсію сьогодні.

"Несправедливість у пенсіях сьогодні полягає у єдиному: працював 40 років - пенсія 1500 грн, працював 15 років - теж 1500 грн. У мене питання: а де соціальна справедливість? Чому людина, яка  сумлінно працювала більше 25 років, сьогодні має мінімальну пенсію? А 80% пенсіонерів отримують мінімальну пенсію. Це виклик для усіх! Система викривлена, треба її змінити", - підкреслив глава уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-