За 2,5 року

За 2,5 року "Сім'я" вкрала приблизно один держбюджет України - ГПУ

Відео
Укрінформ
За оцінками Генпрокуратури, упродовж правління екс-президента Віктора Януковича було вкрадено близько 40 млрд дол. За два з половиною роки Янукович та його оточення вкрали приблизно один державний бюджет України.

Про це розповів заступник генерального прокурора Євген Єнін в ефірі UMN

"За нашими оцінками, протягом володарювання Віктора Януковича було вкрадено близько 40 млрд доларів США. За 2,5 роки вони вкрали приблизно один державний бюджет України", - зазначив він.

За словами Єніна, злочинна організація Януковича включала в себе кілька груп впливу. 

"По версії слідства їх сьогодні 7. Ми детально дослідили діяльність одного з сімох крил злочинної організації – це крило, яке діяло під дахом Курченка, Клименка. Зазначені особи контролювали діяльність певних сфер народного господарства України. Вони лише з Дніпропетровської області кожного місяця стягували приблизно 100 млн дол. кешем. Це були так звані податкові майданчики", - розповів заступник генпрокурора. 

Далі, за словами Єніна, ці гроші пропускалися через коло банківсько-фінансових операцій. 

"Це крило тримало під собою тисячі фіктивних підприємств, за діяльність яких відповідали близько 400 фінансових експертів. Решта 600 експертів відповідали за зв’язок цієї грошової маси і діяльність підприємств із зовнішнім світом. Тобто ідеться про діяльність міжнародного "відмивочного" хабу, де гроші відмивалися за кордон, а далі вже "відбілені" використалися на придбання нерухомості, футбольних клубів, яхт, депутатських голосувань, або так зване реінвестування в Україну – тобто купівля облігації внутрішньої державної позики", – заявив заступник генпрокурора.

Як повідомляв Укрінформ, 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд дол. на рахунках нерезидентських компаній, пов'язаних з екс-президентом Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов'язаними з ними особами.

28 квітня 2017 року набрало чинності рішення Краматорського суду про конфіскацію цих коштів, а також облігацій внутрішньої державної позики України.

На рахунки Державного казначейства вже зараховано 1,1 млрд дол. США в рамках виконання рішення Краматорського суду. Додатково ще 200 млн дол. у цінних паперах будуть передані Міністерству фінансів і, відповідно до законодавства України, на цю суму буде зменшено внутрішній борг держави.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-