За 2,5 року

За 2,5 року "Сім'я" вкрала приблизно один держбюджет України - ГПУ

Відео
Укрінформ
За оцінками Генпрокуратури, упродовж правління екс-президента Віктора Януковича було вкрадено близько 40 млрд дол. За два з половиною роки Янукович та його оточення вкрали приблизно один державний бюджет України.

Про це розповів заступник генерального прокурора Євген Єнін в ефірі UMN

"За нашими оцінками, протягом володарювання Віктора Януковича було вкрадено близько 40 млрд доларів США. За 2,5 роки вони вкрали приблизно один державний бюджет України", - зазначив він.

За словами Єніна, злочинна організація Януковича включала в себе кілька груп впливу. 

"По версії слідства їх сьогодні 7. Ми детально дослідили діяльність одного з сімох крил злочинної організації – це крило, яке діяло під дахом Курченка, Клименка. Зазначені особи контролювали діяльність певних сфер народного господарства України. Вони лише з Дніпропетровської області кожного місяця стягували приблизно 100 млн дол. кешем. Це були так звані податкові майданчики", - розповів заступник генпрокурора. 

Далі, за словами Єніна, ці гроші пропускалися через коло банківсько-фінансових операцій. 

"Це крило тримало під собою тисячі фіктивних підприємств, за діяльність яких відповідали близько 400 фінансових експертів. Решта 600 експертів відповідали за зв’язок цієї грошової маси і діяльність підприємств із зовнішнім світом. Тобто ідеться про діяльність міжнародного "відмивочного" хабу, де гроші відмивалися за кордон, а далі вже "відбілені" використалися на придбання нерухомості, футбольних клубів, яхт, депутатських голосувань, або так зване реінвестування в Україну – тобто купівля облігації внутрішньої державної позики", – заявив заступник генпрокурора.

Як повідомляв Укрінформ, 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд дол. на рахунках нерезидентських компаній, пов'язаних з екс-президентом Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов'язаними з ними особами.

28 квітня 2017 року набрало чинності рішення Краматорського суду про конфіскацію цих коштів, а також облігацій внутрішньої державної позики України.

На рахунки Державного казначейства вже зараховано 1,1 млрд дол. США в рамках виконання рішення Краматорського суду. Додатково ще 200 млн дол. у цінних паперах будуть передані Міністерству фінансів і, відповідно до законодавства України, на цю суму буде зменшено внутрішній борг держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-