Гонтарева про торгову блокаду: У нас є сценарій на

Гонтарева про торгову блокаду: У нас є сценарій на "чорний день"

Укрінформ
Продовження блокади торгівлі України із зоною АТО призведе до скорочення валютних надходжень до країни.

Про це в інтерв'ю Reuters заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.

"Негативні наслідки для нашого платіжного балансу можуть бути на рівні $2 мільярдів. З одного боку, можемо побачити зменшення надходжень валютної виручки від металургів, а з іншого боку - попит на валюту, яка потрібна для купівлі вугілля", - сказала Гонтарева.

Вже майже місяць триває блокада залізниці, що поєднує Донбас з рештою України, і тим самим перешкоджаються постачання вугілля, необхідного для роботи електростанцій і підприємств металургії, продукція якої є найбільшою статтею українського експорту. Через блокаду найбільший у країні виробник сталі холдинг "Метінвест" повідомив цього тижня про зупинку одного зі своїх заводів - Єнакіївського металургійного і кількох вугільних шахт. За розрахунками НБУ, у 2016 році експорт продукції металургії за кордон склав $8 мільярдів, або четверту частину сукупного експорту.

"Якщо зупиняється металургія, означає робитимемо антикризові заходи", - сказала Гонтарева.

Вона додала, що з ключовим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом - минулого тижня обговорювала кроки на випадок значного загострення збройного конфлікту на Донбасі.

"У нашому базовому сценарії макропрогнозу ці події не закладені. Але у нас є сценарій і про чорний день. Ми розуміємо, як реагуватимемо в плані платіжного балансу і банківського регулювання", - сказала Гонтарева, не розкриваючи подробиць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-