Впровадження е-квитка дозволить вивести гроші з «тіні» - Васюник

Впровадження е-квитка дозволить вивести гроші з «тіні» - Васюник

1323
Укрінформ
Закон про впровадження е-квитка у громадському транспорті покладе початок реальній реформі у сфері перевезень.

У цьому переконаний співавтор законопроекту, народний депутат України Ігор Васюник.

«Цей закон не просто дає органам місцевого самоврядування впроваджувати е-квиток в громадському транспорті, це змусить систему громадських перевезень запрацювати ефективно та прозоро. Фактично це кардинальне реформування сфери перевезень громадським транспортом, щоб ми нарешті дійшли до стандартів цивілізованих країн світу», - наголосив Ігор Васюник у коментарі журналістам.

«Буде реальний облік пасажиропотоку, це дозволить вивести кошти з «тіні», це шлях до зручного способу оплати за проїзд – банківською карткою, через мобільний телефон, тощо. Нарешті ми зупинимо таке ганебне явище, коли пенсіонерів водії маршруток виганяють з транспорту, не буде фальшивих пільгових проїзних. Це – реальна реформа згідно з європейськими принципами, яка матиме вплив на економіку в масштабах всієї країни. При чому неважливо: це комунальний перевізник, чи приватне підприємство. Можна буде оцінити реальних обіг коштів, а відповідно – оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення та можливості оновлення автопарку перевізника», - вважає нардеп.

За словами Васюника, для прикладу, у Львові 40% коштів цієї галузі знаходиться в тіні. Схожа ситуація і в інших містах України.

«Відтак ми зможемо реально оцінити фінансовий стан приватних перевізників, чи аргументовані їхні тарифи, в який термін можна вимагати оновлення автопарку замість тих «корит», що сьогодні їздять містами. Так само ми зможемо оцінити реальний фінансовий стан комунальних перевізників: чи аргументовано їм компенсували збитки з міського бюджету і чи дійсно вони збиткові. Зрештою як приватники, так і комунальні підприємства зможуть складати реальні бізнес-плани розвитку. Для пасажирів ухвалення такого закону означає одне - покращення надання якості послуг: починаючи від графіків руху транспорту, достатньої кількості одиниць техніки на маршрутах, стану самих автобусів чи електротранспорту і закінчуючи безпекою руху, комфортом», - підсумував Ігор Васюник.

Як повідомляв Укрінформ, 17 січня Верховна Рада України ухвалила  Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» (р.№ 4121), який відкриває шлях до впровадження електронного квитка в міському пасажирському транспорті.

Підтримали закон 265 народних депутатів.

Законопроект № 4121 щодо провадження е-квитка підтримали Міністерство інфраструктури, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Асоціація міст України та Асоціація відкритих міст України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-