Енергоатом у суді оскаржить сплату 1,5 мільярда податку на прибуток - 07.12.2016 12:02 — Новини Укрінформ
Енергоатом у суді оскаржить сплату 1,5 мільярда податку на прибуток

Енергоатом у суді оскаржить сплату 1,5 мільярда податку на прибуток

721
Ukrinform
ДП "НАЕК "Енергоатом" завтра в апеляційному суді оскаржуватиме сплату 1,5 млрд грн податку на прибуток, що був нарахований компанії через нібито відсутність у 2012 році права на користування пільгою зі сплати податку на прибуток з одночасного виробництва електричної та теплової енергії.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

"Київським апеляційним адміністративним судом на 9 год. 55 хв. 8 грудня 2016 року призначено розгляд справи №826/3453/13-а за позовом НАЕК "Енергоатом" до Офісу великих платників податків ДФС про скасування податкового повідомлення-рішення з податку на прибуток підприємств на загальну суму 1 млрд 537,7 млн грн", - йдеться у повідомленні.

Як інформує "Енергоатом", зазначене рішення було прийнято за наслідками перевірки, яка проводилась ще у грудні 2012 року, та здебільшого зводиться до заперечення фіскальним органом права "Енергоатома" на користування пільгою зі сплати податку на прибуток з одночасного виробництва електричної та теплової енергії, оскільки у підприємства була відсутня ліцензія на виробництво теплової енергії.

"Щоправда, на той час законодавством жодному органу не було надано повноважень видати Енергоатому таку ліцензію. Також фіскальна служба не визнає окремі витрати на послуги контрагентів компанії, які на думку перевіряючих є нібито "фіктивними", - коментує компанія.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) від 3 червня 2015 року справа №826/3453/13-а була повернута до суду 1 інстанції для встановлення в першу чергу "чи мало місце виробництво та реалізація позивачем електричної і теплової енергії, прибуток за якою підлягає звільненню від оподаткування, зокрема, обсяги виробництва та наявність підприємств-контрагентів, яким поставлялися вказані види енергії та їх обсяги за період, що перевіряється".

Як зазначає "Енергоатом", наразі триває вже друге коло розгляду цієї справи. При новому розгляді справи Окружний адміністративний суд міста Києва протягом року досліджував численні письмові докази, у тому числі додатково подані "Енергоатомом" з метою з’ясувати обставини, на яких наполіг ВАСУ, допитував свідків, заявлених компанією, залучив висновок судово-економічної експертизи.

Проте 13 жовтня 2016 року суд 1 інстанції виніс постанову про відмову у задоволенні позову з огляду на те, що "позивачем не надано суду належних та достатніх доказів". Саме протиправність та незаконність цієї постанови фахівці НАЕК "Енергоатом" будуть доводити колегії Київського апеляційного адміністративного суду 8 грудня 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>