Нацбанк планує до кінця року перевірити "кредити для своїх" в усіх банках - 15.11.2016 12:50 — Новини Укрінформ
Нацбанк планує до кінця року перевірити "кредити для своїх" в усіх банках

Нацбанк планує до кінця року перевірити "кредити для своїх" в усіх банках

2187
Ukrinform
Цьогоріч Національний банк України планує перевірити усі банківські установи на предмет операцій із пов'язаними особами.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Останні два роки Нацбанком проводиться величезна робота із встановлення реальних обсягів кредитування банками пов’язаних з ними осіб. За результатами діагностичного обстеження було виявлено, що багато українських банків фактично залучаючи депозити населення, фінансували цими коштами бізнеси своїх власників та інших пов’язаних з банком осіб. Така діяльність створювала загрозу стабільності як самих банків, так і банківської системи в цілому. Проте завдяки зусиллям Національного банку України ці ризики суттєво знижені», - заявив начальник Управління моніторингу пов’язаних із банком осіб НБУ Олексій Рудий.

Зазначається, що основні акценти при здійсненні Нацбанком процедур діагностики активних операцій із пов’язаними особами були зроблені на дослідженні й оцінці розкриття кінцевих бенефіціарних власників та керівників контрагентів банку, належність їх до пов’язаних з банком осіб, характеру взаємовідносин і операцій між ними та банком, а також ринковості укладених із банком договорів.

"Національний банк досліджує, яким чином банки виконують активні операції з дотриманням принципів вивчення свого контрагента, достатності процедур ідентифікації кінцевих бенеціфіарних власників та відповідності даних з держаних реєстрів інформації щодо фактичних власників бізнесу", - йдеться у повідомленні.

Усього регулятор, за даними на 1 листопада, перевірив такі операції у 58 банківських установах. 

Діагностика НБУ виявила, що 27 банків здійснюють операції із пов'язаними особами з дотриманням вимог регулятора, тому не повинні надавати Національному банку плану заходів щодо приведення обсягів операцій з пов’язаними особами до нормативних вимог. Ще 24 банки наразі готують трирічні графіки погашення кредитів пов'язаним особам, а 4 банківські установи вже погодили з Національним банком такі графіки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>