Міклош узявся за розробку закону, що дозволить скасувати мораторій на землю

Міклош узявся за розробку закону, що дозволить скасувати мораторій на землю

Укрінформ
При відкритті ринку землі Україна зможе отримати 1,5 млрд дол. щороку додаткових інвестицій в свою економіку.

Про це на прес-конференції у Києві заявив співголова Стратегічної групи радників з питань реформ при Кабінеті міністрів Іван Міклош, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За підрахунками Світового банку, при відкритті ринку землі Україна зможе мати десь 1,5 млрд дол. щороку в свою економіку, якщо говорити про додаткові інвестиції. Просто необхідно це зробити, адже відкритий ринок землі - один із найважливіших активів для розвитку України, при цьому, звичайно, необхідно мати правила», - сказав він.

Міклош вважає, що наразі мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення працює проти українських селян.

«Відкритий ринок землі означає відкритий ринок для інвестицій, зростання та розвитку. Люди зможуть використовувати цю землю як заставу у банку, брати кредити, відкривати малий бізнес, об'єднуватись в середнього розміру ферми і розпочати свій бізнес. Для мене важко зрозуміти - чому у вас 7 млн власників нічого не можуть зробити з цією землею. Мораторій працює проти 7 млн фермерів в Україні, проти всієї України, бо потерпає ціла країна», - заявив він.

За словами Міклоша, цього тижня він мав розмову з Прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом на тему мораторію на сільськогосподарські землі.

«Прем'єр пропонує, щоб був закон, який створював би поступові умови для скасування мораторію. Зараз ми створюємо робочу групу, яка запропонує напрацювання для нового закону, аби парламент міг прийняти рішення про скасування цього мораторію», - зазначив співголова Стратегічної групи радників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-