Бюро кредитних історій перевірить позичальників Михайлівського - 07.11.2016 14:06 — Новини Укрінформ
Бюро кредитних історій перевірить позичальників Михайлівського

Бюро кредитних історій перевірить позичальників Михайлівського

1471
Ukrinform
Національний банк України звернувся до ТОВ “Українське бюро кредитних історій” (УБКІ) з проханням звернути увагу на ситуацію, що склалася навколо передачі нібито негативної кредитної історії позичальників ПАТ “Банк Михайлівський” фінансовою компанією “Фагор”.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначається, що звернення пов’язане зі скаргами громадян до Національного банку України на безпідставну передачу негативних кредитних історій від ТОВ “ФК “Фагор” до УБКІ.

У скаргах громадяни повідомляють, що мали непогашену кредитну заборгованість у ПАТ “Банк Михайлівський”. Після введення тимчасової адміністрації до банку позичальники почали отримувати повідомлення від представників фінансової компанії “Фагор” з вимогами термінової оплати заборгованості за кредитними картками  банку. Згодом представники “ФК “Фагор” повідомили про передачу негативної кредитної історії до ТОВ “Українське бюро кредитних історій”.

Водночас, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб неодноразово наголошував, що відчуження прав вимог за кредитними договорами ПАТ “Банк Михайлівський” відбулося всупереч нормам закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” за нікчемним правочином, який відповідно не може породжувати жодних правових наслідків. Про нікчемність правочину уповноваженою особою Фонду було офіційно повідомлено й саму компанію “Фагор”. ПАТ “Банк Михайлівський” на сьогодні залишається єдиним дійсним кредитодавцем за укладеними раніше договорами з банком “Михайлівський”.

Більш того, за фактом укладення нікчемного правочину здійснюється досудове слідство в кримінальному провадженні, яке веде слідче управління ГУ Національної поліції в Києві. Для забезпечення даного кримінального провадження суд арештував кошти ТОВ “ФК “Плеяда” та ТОВ “ФК “Фагор” на їх рахунках у різних банківських установах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>