Більшість банків ще в 2008-му були банкрутами – експерт

Більшість банків ще в 2008-му були банкрутами – експерт

3457
Ukrinform
Оздоровлення банківської системи було потрібне і розпочати цей процес потрібно було ще з 15 років тому. Валерія Гонтарева перший керівник Нацбанку, хто наважився на такий крок.

Таку думку сайту "24" висловив економічний експерт Борис Кушнірук.

Після початку економічної кризи 2008-2009 років банківська система де-факто стала банкрутом. Загальний обсяг "поганих" кредитів в українських банків перевищував 50 відсотків. Тобто капітал банківської системи з того часу був глибоко від’ємний. Вони жили виключно за рахунок вкладів населення та рефінансування Нацбанку, – наголошує експерт

За його словами, вже наприкінці 2008 року в Україні більше половини капіталу вже не було. Причому в багатьох банках його "не стало" ще раніше. Але процес зачистки, говорить експерт, не проводився, бо за кожним банком стояли політики, олігархи, які змушували НБУ закривати очі на те, що ці банки – банкрути.

Гонтарева діє, на переконання Кушнірука, досить професійно. Глава НБУ, по-перше, закриває всіх банкрутів. По-друге, почала вимагати повної прозорості роботи власників банків. Всі банки змусили відкрити їхніх власників. Тих, хто цього не зробив, закрили.

Завдання керівництва Нацбанку полягало не в тому, щоб ліквідувати банки, а змусити збільшити власний капітал та забезпечити достатню ліквідність. Саме це зараз і відбувається. В іншому разі ми мали б ще десятки мільярдів гривень неповернутих депозитів українських фізичних та юридичних осіб, значну частину яких довелось би повертати за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів, а фактично – Держбюджету, – переконаний Кушнірук.

Що стосується рефінансування, то, за словами експерта, Гонтарева видавала кредити тільки під сукупність майнового забезпечення і особисте зобов’язання позичальника. В такому разі, зазначає він, якщо власник банку не повернув борг, то його можна розшукувати по всьому світу. При цьому експерт наголосив, що майже все, що видавала Валерія Гонтарева, повернуто.

Водночас, зауважив Борис Кушнірук, є питання про раніше проведене рефінансування банків. Там було багато хаосу та мало професіоналізму. Цілком можливо, що була й корупційна складова, зазначив економічний експерт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-