НБУ заборонив банкам співпрацювати з платіжними системами Росії

НБУ заборонив банкам співпрацювати з платіжними системами Росії

Перелік
1840
Ukrinform
Національний банк України зобов'язав банки та небанківські установи України припинити надання послуг міжнародних платіжних систем, створених резидентами Російської Федерації.

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку, розміщеному на сайті регулятора.

"Ураховуючи застосовані санкції, Національний банк України зобов’язав банки та небанківські установи України припинити надання послуг міжнародних платіжних систем, створених резидентами Російської Федерації, завершити взаєморозрахунки за здійсненими операціями та повернути до Національного банку України свідоцтва про реєстрацію договорів/змін до договорів про участь у таких міжнародних платіжних системах", - наголошується у повідомленні.

Зазначається, що з переліком внутрішньодержавних та міжнародних платіжних систем, які мають право здійснювати діяльність в Україні, можна ознайомитися на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України у розділі "Платіжні системи та розрахунки".

В НБУ нагадують, що у Президента України від 17 жовтня 2016 року № 467/2016 уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16.09.2016 "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Відповідно до цього рішення, строком на один рік застосовані санкції до платіжних організацій міжнародних платіжних систем, створених резидентами Російської Федерації:

1) заборонено узгодження умов та порядку діяльності в Україні міжнародних платіжних систем:

ANELIK, якою управляє ТОВ КБ "Анелик РУ" (Російська Федерація);

BLIZKO, якою управляє ПАТ АКБ "Связь-Банк" (Російська Федерація);

"Колибри" (стара назва – "Блиц"),  якою управляє ПАТ "Сбербанк России" (Російська Федерація),

"ЮНИСТРИМ", якою управляє АТ КБ "ЮНИСТРИМ" (Російська Федерація).

2) заборонено здійснення діяльності на території України:

РНКО "Платежный центр" (Російська Федерація), яка є платіжною організацією міжнародної платіжної системи "Золотая Корона";

НКО АТ "ЛИДЕР" (Російська Федерація), яка є платіжною організацією міжнародної платіжної системи "Международные Денежные Переводы ЛИДЕР".

Рішенням РНБО також скасовується реєстрація договорів резидентів України про участь у міжнародних платіжних системах ANELIK, BLIZKO, "Колибри" (стара назва – "Блиц"), "ЮНИСТРИМ", "Золотая Корона", "Международные Денежные Переводы ЛИДЕР".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-