В Україні розробили систему, яка відстежує держзакупівлі з 2008 року

В Україні розробили систему, яка відстежує держзакупівлі з 2008 року

1310
Ukrinform
У Києві презентували систему, яка дає змогу відстежити усі державні закупівлі, здійснені починаючи з 2008 року.

Про це Укрінформу розповів один із розробників системи Владислав Герасименко.

«Наша база даних «Закупівлі» дозволяє вам працювати за багатьма параметрами. Наприклад, ви можете побачити, які закупівлі і на які суми здійснювала зазначена державна установа за зазначений період. Також легко відстежити, що і за якою ціною продавала державі конкретна компанія за увесь час або за певний період. Ви навіть можете знайти усі державні установи, які купили певний товар, - наприклад, ноутбуки, автомобілі, бензин - за вказаний період. База дає можливість розширеного пошуку», - зазначив Герасименко.

Керівник проекту Анатолій Бондаренко підкреслив, що «Закупівлі» особливо корисні в роботі журналістів-розслідувальників, економічних журналістів та бізнесменів, які хочуть краще розуміти цінову політику. Він розповів, що команда почала створювати систему у 2011 році. «Ми отримали дані, можна сказати, напівлегально  - створили робота, який збирав усю необхідну нам інформацію з «Вісника державних закупівель» від 2008 року до актуальної дати. З «ВДЗ» ми працюємо і дотепер, адже частина закупівель там фігурує і досі. Віднедавна ж основним джерелом інформації для нас є система «Прозорро», - сказав Бондаренко.

База даних «Закупівлі» вже отримала визнання на міжнародному рівні. Вона дозволяє користувачам дізнатися, скільки і на що витрачається державних коштів за конкретний період часу.

Дослідити хто, як, що і коли продавав державі, можна за посиланням: http://z.texty.org.ua/

Нагадаємо, що проект «Закупівлі», здійснений командою інтернет-видання «Тексти», у 2012 посів друге місце на Міжнародному конкурсі з журналістики даних, випередивши проекти BBC.

«Закупівлі» створені за підтримки фонду «Відродження», робота з оновлення проводилася за підтримки «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» за фінансування Посольства Швеції в Україні.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-