Нафтогаз у Стокгольмі вимагає від Газпрому $22 мільярди

Нафтогаз у Стокгольмі вимагає від Газпрому $22 мільярди

2089
Ukrinform
Нафтогаз вимагає від Газпрому понад 22 млрд доларів компенсації у спорах за двома газовими контрактами. Перший – це контракт купівлі-продажу російського газу, другий – це транзитний контракт.

Про це повідомляє "112 канал"

"Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вимагає від компанії "Газпром" (Росія) в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма (Швеція) компенсацію за зайво сплачені суми за купівлю природного газу в розмірі понад 14 млрд доларів (спір за контрактом купівлі/продажу), а також компенсацію 8,2 млрд доларів за недоотримані доходи від транзиту (за транзитним контрактом)", - йдеться в аудованому консолідованому звіті Нафтогазу.

"Компанія стверджує, що має контрактне право вимагати перегляду контрактної ціни для приведення її до ринкового рівня. Керівництво вважає, що на 31 грудня 2015 компанія розрахувалася за всіма своїми зобов'язаннями за поставлене протягом 2010-2015 років газ і вимагає компенсації за зайво сплачені суми в розмірі понад 14 млрд доларів", - йдеться у звіті.

У той же час, згідно з поданим Газпромом у червні 2015 року зустрічним позовом, російська компанія вимагає 31,8 млрд доларів за газ, поставки якого Газпром не здійснив, за яким Нафтогазу була нарахована плата за принципом "бери або плати", а також вимагає повернення заборгованості за 2013-2014 роки, яку НАК не визнає.

За транзитним контрактом Нафтогаз вимагає компенсації 8,2 млрд доларів, недоотриманих через зниження обсягу доходів від транзиту.

"Беручи до уваги, що фактичні обсяги транзиту за період 2010-2014 років були значно нижчими, ніж базовий обсяг транзиту, рівень плати за транзит газу жодного разу не переглядався. Компанія вимагає компенсації за недоотримані доходи від міжнародного транзиту газу в розмірі 8,2 млрд доларів", - йдеться в повідомленні.

Нафтогаз пояснює, що фактична плата за транзит була розрахована для транзиту певних обсягів газу з Росії через територію України ("базовий обсяг транзиту"), і витрати Укртрансгазу є в основному фіксованими і, таким чином, зменшення обсягів транзиту має спричинити високий рівень плати за транзит на одиницю об'єму.

Як відомо, Україна веде судові спори проти російського Газпрому в Стокгольмському арбітражі за двома контрактами. Перший – це контракт купівлі-продажу російського газу. Другий – це транзитний контракт.

У Стокгольмі 25 вересня розпочався судовий процес у справі Нафтогазу і Газпрому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-