Україна почала оскарження транзитних обмежень Росії в рамках СОТ

Україна почала оскарження транзитних обмежень Росії в рамках СОТ

1360
Ukrinform
Міністерство економічного розвитку розпочало процедуру врегулювання суперечки в рамках Світової організації торгівлі з Російською Федерацією стосовно обмежень транзиту товарів з території України через територію РФ у треті країни.

Про це інформує прес-служба відомства.

"Для мінімізації негативних наслідків для міжнародних економічних інтересів України розпочато процедуру оскарження в рамках СОТ транзитних обмежень, запроваджених Російською Федерацією. Це є послідовним кроком на шляху захисту прав та інтересів України щодо оскарження в СОТ непрозорих та дискримінаційних заборон Російської Федерації, зокрема стосовно необґрунтованих обмежень імпорту товарів українського походження, у тому числі залізничного обладнання до Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

За підрахунками Мінекономіки, внаслідок запровадження з початку 2016 року транзитних обмежень транзиту загальне скорочення експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі цього року становило 35,1% (в тому числі до Казахстану на 45,5%). В цілому втрати експорту товарів до Казахстану (річні) та Киргизстану (за другу половину року) оцінюються майже в $0,4 млрд, що сформує додаткові втрати ВВП у розмірі 0,3%.

"Ми вважаємо, що транзитні обмеження, введені Російською Федерацією необґрунтовані та не відповідають нормам угод СОТ", - наголосив перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів, коментуючи прийняте рішення.

Як додала заступник глави Мінекономіки Наталія Микольська, "Україна неодноразово закликала Російську Федерацію негайно скасувати необґрунтовані транзитні обмеження і відновити недискримінаційний, вільний режим транзиту для всіх членів СОТ".

Позиція України щодо неправомірності обмеження Російською Федерацією транзиту оголошувалась на Генеральній раді СОТ 24 лютого і 27 липня поточного року, а питання щодо усунення зазначених заходів неодноразово піднімались на засіданнях відповідних комітетів СОТ. Позиція України була підтримана такими країнами як Канада, США, ЄС, Японія, Австралія, Швейцарія, Корея та Туреччина.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-