У НАЗК запевняють, що е-декларації завтра все одно запрацюють

У НАЗК запевняють, що е-декларації завтра все одно запрацюють

1920
Ukrinform
Система електронного декларування для чиновників у будь-якому випадку почне працювати з 15 серпня.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" у неділю заявила керівник Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак.

Говорячи про підсумки вчорашніх переговорів з Держспецзв'язку та розробниками системи, Корчак зазначила, що шляхи усунення недоліків були визначені.

"Ми піввечора вмовляли розробників прийти в Держспецзв'язку. Потім вони прийшли, стояли під воротами, і я знову їх вмовляла. Тому розмова, яка сталася в Держспецзв'язку, була конструктивною, розробник програми "Міранда" визнав ті недоліки, які були оголошені і які можна усувати і з цього починати роботу. І це було офіційно визнано", - підкреслила вона.

За її словами, сьогодні НАЗК має намір провести засідання, однак час його початку ще не визначений.

"Сьогодні буде продовжуватися робота технічних працівників в рамках Держспецзв'язку, і ми (НАЗК – ред.) ще не визначилися, коли проведемо своє засідання. Фактично ми готуємося зробити заяву, але запуск системи е-декларування у будь-якому разі буде, тому що відповідно до закону, у перехідних положеннях зазначається, що мова йде про подання і оприлюднення інформації декларанта", - повідомила вона.

"Все залежить від того, яких результатів досягнуто Держспецзв'язку і "Мірандою". Вони активно працюють. Більш того, "Міранда" попросила долучити своїх спеціалістів, і Держспецзв'язку на це погодився. Таким чином, мова йде про те, що створюються умови для конструктивної розмови. Вчора в більшості випадків мова йшла про позиціювання своїх власних інтересів", - додала Корчак.

Глава агентства зазначила, що система е-декларування в подальшому буде вдосконалюватися.

"Електронне декларування запрацює в будь-якому випадку, це я можу гарантувати на 100%, тому що своє рішення про початок подання і оприлюднення інформації ми не скасовували і скасовувати не будемо. Не потрібно говорити, наскільки це режим тестовий чи ні. Система подання і оприлюднення інформації буде працювати. Те, що ми хочемо цю систему вдосконалити – ми будемо над цим працювати", - підкреслила Корчак, додавши, що в труднощах, пов'язаних із запуском е-декларування, немає політичних моментів, вони суто технічні.

Як повідомляв Укрінформ, відповідно до рішення НАЗК, система е-декларування має розпочати роботу в 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року. Починаючи з моменту запуску, першими - протягом 60 днів - декларації мають подати особи, які згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців - починаючи від президента, глави уряду, народних депутатів, міністрів і закінчуючи керівниками департаментів виконавчих органів влади. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації вже з 1 січня 2017 року.

11 серпня Президент України Петро Порошенко заявив, що повноцінне електронне декларування доходів посадовців неодмінно почнеться 15 серпня, і недосконалість закону чи програмного софт-забезпечення не можуть бути підставою для перенесення початку декларування.

12 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-