Уряд планує пустити на газовий ринок ще двох операторів

Уряд планує пустити на газовий ринок ще двох операторів

1441
Ukrinform
Уряд планує розглянути 24 червня й ухвалити рішення про входження нових операторів на газовий ринок України.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на брифінгу в кулуарах ХІІ муніципального форуму, що проходить в Одесі.

"Уряд планує розглянути 24 червня й ухвалити рішення про входження нових операторів на газовий ринок України. Обговорення цього питання проходитиме разом із затвердженням концепції Фонду енергоефективності і увійде складовою частиною до Програми дій уряду. Зокрема, передбачається, що Міністерство фінансів, Міністерство соціальної політики, Міністерство палива й енергетики та Міністерство регіонального розвитку разом із НКРЕ повинні вирішити це питання упродовж двох наступних місяців", - зазначив Зубко.

Він уточнив, що постановою Кабміну України №20 передбачено, що клірінговими розрахунками може користуватися лише компанія "Нафтогаз України", яка отримує кошти за рахунок боргів, наприклад, по субсидіях. "Нам потрібно, щоб цими розрахунками міг скористатися будь-який оператор, який працює на газовому ринку. Бо це сьогодні 30 відсотків нашого ринку", - зазначив Зубко.

"Це дуже актуальна проблема, бо пов'язана з економією споживачами наданих субсидій: щоб ті люди, які заощадили субсидію, змогли отримали залишки на свій рахунок і використати для здійснення енергоефективних заходів", - резюмував Зубко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-