Якою буде гривня до кінця року – прогноз Dragon Capital

Якою буде гривня до кінця року – прогноз Dragon Capital

Укрінформ
Dragon Capital прогнозує невелике послаблення валютного курсу та його повернення до позначки 27 грн/$  (-7,4% з поточних 25 грн/$) до кінця року.

Про це зазначається у коментарі інвестиційної компанії Dragon Capital, наданому у розпорядження Укрінформу.

"Волатильності валютного ринку сприятиме очікувана лібералізація суворих обмежень на обмін валюти та рух капіталу, хоча процес цей буде дуже поступовим. Таким чином, ми чекаємо на невелике послаблення валютного курсу та його повернення до позначки 27 грн/$  (-7,4% з поточних 25 грн/$) до кінця року", - зазначила головний економіст Dragon Capital Олена Білан.

В той же час експерт вважає, що резерви НБУ збільшуватимуться завдяки очікуваним траншам від офіційних кредиторів, включаючи третій транш МВФ у розмірі $1,0-$1,7 млрд у резерви НБУ, $1 млрд кредитних гарантій від США і €0,6 млрд від ЄС на підтримку бюджету (також враховуються у резервах Нацбанку).

"Таким чином, ми прогнозуємо зростання резервів НБУ до $16 млрд на кінець 2016 р.(+20% р/р), що відповідатиме 4,1 місяцям імпорту", - сказала Білан.

Нагадаємо, у травні золотовалютні резерви Національного банку збільшилися на 2,2% м/м(+$0,3 млрд) до $13,5 млрд (+1,8% з початку року), що відповідає 3,4 місяцям імпорту товарів і послуг за останні 12 місяців.

На думку експертів Dragon Capital, чинниками зростання резервів стали купівля НБУ валюти на ринку й чисті валютні запозичення держави на внутрішньому ринку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-