Кредитори ХТЗ погодилися на запровадження досудової санації

Кредитори ХТЗ погодилися на запровадження досудової санації

735
Ukrinform
Кредитори ХТЗ, а їх понад 50, погодилися на запровадження на підприємстві, що опинилося в кризовій ситуації, досудової санації, яка передує банкрутству.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу із залу зборів.

Як оголосив в.о. директора ХТЗ В'ячеслав Шевченко, 53,73 відсотка учасників зборів - за досудову санацію, 36,52 відсотка - проти, решта утрималися. Точно також розподілилися голоси й за процедурою санації, яка передбачає відстрочення першочергових платежів на рік і встановлення більш тривалих термінів - 30 і більше років для інших.

«Це рішення має затвердити суд. Тоді ж розпочнеться процедура відміни арештів, накладених на рахунки підприємства-боржника, і у заводу з'явиться шанс на відновлення діяльності. Якщо ж суд не затвердить це рішення, у підприємства є можливість оскаржити відмову в інших судових інстанціях. Проте, з досвіду я знаю, що лише 3-6 відсотків позовів задовольняються на користь позивачів», - пояснив ситуацію кореспондентові Укрінформу спеціально голова ради Всеукраїнської Асоціації антикризового менеджменту, що прибув у Харків з Києва, В'ячеслав Лецкап.

За словами директора Департаменту промисловості Харківської облдержадміністрації Івана Гусенка, влада Харківщини підтримує даний заводу шанс відродити виробництво й погасити борги в якості великого платника податків, у першу чергу, перед податковою службою України.

Щодо боргів ХТЗ, то як прозвучало на зборах, їх загальна сума перевищує понад 1 мільярд 700 мільйонів гривень. Борги діляться на 3 категорії щодо черговості погашення, у тому числі: 46 мільйонів боргів - перед банками, причому борги забезпечені запорукою; 600 мільйонів - кредити, термін погашення яких не настав; 1 мільярд 100 мільйонів першочергові борги, термін погашення яких настав; у тому числі, 400 мільйонів гривень перед податковою службою.

 Саме ці першочергові кредитори мали право вирішального голосу на сьогоднішніх зборах кредиторів.

Мітинг робітників ХТЗ, що розпочався вранці на підтримку підприємства, тривав до закінчення голосування кредиторів. Після того, як керівництво заводу оголосило про шанс відродити підприємство через досудову санацію, мітингуючі розійшлися.

Як повідомляв раніше Укрінформ, уранці не менше 300 співробітників ПАТ "Харківський тракторний завод" зібралися на мітинг біля головної прохідної на підтримку підприємства. Люди, які вважають, що ХТЗ хочуть знищити, вимагали розблоковувати заарештовані рахунки підприємства й відновити його роботу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-