Рева розказав, як можна відкласти "на потім" невикористані субсидії

Рева розказав, як можна відкласти "на потім" невикористані субсидії

1730
Ukrinform
Громадяни зможуть використати частину наданих їм та невикористаних субсидій на опалення у розмірі еквівалету вартості 100 кубометрів газу або 150 кВт-год електричної енергії для оплати послуг у наступні період.

Про це під час години заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З метою стимулювання населення до ефективного споживання частину субсидій у розмірі еквіваленту вартості 100 кубометрів природного газу або 150 кВт-год електричної енергії у разі використання даних джерел енергії для індивідувального опалення, громадяни зможуть використовувати для оплати послуг, у тому числі, обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступні розрахункові періоди», - додав Рева.

Крім того, за його словами, важливим питанням є перерахунок вартості природного газу споживачам у разі відсутності лічильників.

«На жаль, ця тема не знайшла належного висвітлення. Постановою Кабміну від 23 березня 2016 року №203 було введено нові норми споживання природного газу, які становлять 4,4 кубометрів газу на людину в місяць, якщо використовується газова плита і у квартирі є гаряче водопостачання, 7,1 кубометрів газу в місяць, якщо є газова плита, але відсутнє гаряче водопостачання, 14 кубометрів в місяць, якщо є газова плита з водонагрівачем», - зазначив міністр.

Він розповів, що 27 квітня уряд визначив, що ці норми діють з 1 лютого поточного року.

«Це дасть змогу врегулювати проблемні питання, що виникали унаслідок прийняття Вищим адміністративним судом України рішення від 28 січня 2016 року щодо скасування постанови кабміну №237 від 29 квітня 2016 року про зниження норми споживання для споживачів без лічильника», - пояснив Рева.

Він нагадав, що унаслідок цього рішення газовими службами були з травня проведені донарахування майже 4 млн домогосподарств на суму 500-1500 грн.

«Ця постанова врегулювала проблему. Донарахування є незаконними і не повинні проводитися. Якщо хтось вважає, що діями уряду йому було завдано шкоди, той хай пред’являє претензії уряду. Громадяни не повинні за це платити», - констутував міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-