Іран готовий "заморозити" видобуток нафти

Іран готовий "заморозити" видобуток нафти

11475
Ukrinform
Тегеран готовий приєднатися до плану щодо заморожування обсягів нафтовидобутку, оскільки вже досягнув бажаного рівня виробництва.

Про це заявив директор з міжнародних зв'язків Національної іранської нафтової компанії (NIOC) Мохсен Гамсарі, повідомляє Press TV.

За словами Гамсарі, на сьогодні Іран видобуває близько 4,2 млн барелів нафти на добу, якщо включити в загальну цифру 500 тисяч барелів на день газоконденсату.

«Відповідно, цифра, до якої прагнув міністр нафти (Біджан Зангане. - Ред.), досягнута, і ми можемо приєднатися до плану щодо заморожування видобутку нафти», - сказав він.

Водночас Гамсарі підкреслив, що остаточне рішення залишається за міністром.

Нагадаємо, 17 квітня у місті Доха відбулася зустріч представників країн-виробників нафти. Очікувалося, що сторони підпишуть угоду про заморожування видобутку нафти, щоб не допустити подальшого падіння цін. Однак угода не відбулася через те, що Саудівська Аравія відмовилася підписувати будь-які документи без участі Ірану, представники якого на зустріч не приїхали.

Раніше керуючий директор NIOC Рукнеддін Джаваді заявив, що Іран готовий приєднатися до заморожування видобутку нафти через один-два місяці після досягнення планового рівня її виробництва. Наразі країна видобуває близько 3,4 млн барелів на добу, і до можливих 4 млн барелів на добу поставки можуть бути збільшені вже до середини року.

Видобуток нафти в Ірані різко скоротився у 2012 році, коли через ядерну програму Тегерана США і Євросоюз запровадили нафтове ембарго. На початку 2016 року санкції були зняті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-