Насіров розказав, як вивів з "тіні" 16 бюджетних мільярдів

Насіров розказав, як вивів з "тіні" 16 бюджетних мільярдів

1495
Ukrinform
З початку року планові показники з надходжень до бюджету перевиконані на 16 млрд гривень.

Про це заявив голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, повідомляє прес-служба відомства.

"З початку року планові показники з надходжень до бюджету перевиконані на 16 млрд гривень. До загального фонду державного бюджету надійшло 157,5 млрд грн", - сказав він.

За словами Насірова, таке перевиконання свідчить про те, що економіка почала виходити з тіні, особливо по таких податках, як податок на додану вартість. "Так, у першому півріччі минулого року середній збір ПДВ з вироблених товарів був на рівні 8 млрд гривень. Починаючи з липня збір цього податку до бюджету постійно збільшується. Це відбувається за рахунок детінізації економіки, руйнування податкових ям та майданчиків", - наголосив керівник служби.

Очільник відомства зазначив: "У листопаді-жовтні збір ПДВ вже досяг цифри в 11 млрд гривень, а починаючи з грудня – бюджет отримує щомісяця більше 12 млрд гривень. Тобто третина ПДВ була в тіні і залишалася в кишенях шахраїв. Зараз ці гроші йдуть до бюджету країни. Але досі кожного тижня ми зупиняємо роботу двох конвертаційних центрів. Це, на жаль, є свідченням того, що значна частина бізнесу продовжує користуватися цими центрами".

Голова ДФС висловив впевненість, що для того, щоб бізнес повністю вийшов з тіні, потрібно вже цього року запровадити нульову декларацію для всіх громадян, статки яких перевищують мільйон гривень.

"Нульове декларування передбачатиме розкриття інформації про незаконно нажиті активи в обмін на амністію, що стане дієвим інструментом для боротьби з корупцією та детінізації економіки", - вважає Насіров.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-