Європейський центробанк приховано вилучає купюри в 500 євро - ЗМІ

Європейський центробанк приховано вилучає купюри в 500 євро - ЗМІ

7437
Ukrinform
З грудня 2015 року кількість банкнот номіналом 500 євро в обігу зменшилася майже на 20 мільйонів, хоча офіційного рішення про їх вилучення з обігу ще немає.

Про це пише Die Welt.

За даними німецького видання, за три останніх місяці кількість таких купюр зменшилася майже на 20 мільйонів - від 613 559 542 до 594 417 006. За щомісячною статистикою ЄЦБ про циркулювання євробанкнот, регулятор міг непомітно вилучити з обігу 500-єврові купюри на загальну суму приблизно в 10 мільярдів євро. Їх поступове виведення з обігу та знищення можуть затягнутися на десятиліття, стверджується в публікації.

Вважається, що банкноти з найвищим номіналом широко використовуються для розрахунків у кримінальному бізнесі, наприклад, у наркоторгівлі або при відмиванні грошей. Засідання ради керуючих ЄЦБ, на якому передбачається прийняти рішення про вилучення купюр номіналом у 500 євро, намічене на 4 травня.

Раніше повідомлялося, що витрати на вилучення таких купюр і заміну їх новими банкнотами меншого номіналу можуть перевищити 500 мільйонів євро. При цьому Центробанки Німеччини та Австрії виступають проти цього кроку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-