Відсьогодні в Україні дорожчають газ та електрика

Відсьогодні в Україні дорожчають газ та електрика

Укрінформ
Відсьогодні зростає ціна на газ для населення і для підприємств теплокомуненерго, що призведе до підвищення цін на опалення та гарячу воду майже на 80 відсотків.

Це випливає з рішення уряду від 27 квітня про встановлення єдиної ціни на газ для населення.

Згідно з ним кінцева ціна на паливо з 1 травня 2016 року становитиме 6879 грн за тисячу кубометрів.

Крім того, відповідно до рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з 1 травня вартість електричної і теплової енергії, що виробляються АЕС, зросла майже на 8%.

Таким чином, «скориговані» тарифи ДП «НАЕК «Енергоатом» на електричну і теплову енергії, що виробляється АЕС, було підвищено на 7,8% до 45,42 коп. за кВт-год. (з 1 січня цей тариф дорівнював 41,9 коп. за кВт-год.).

Нагадаємо, на початку березня 2015 року були підвищені тарифи на газ для населення. Зокрема для тих, у кого немає лічильників, вартість одного кубометра газу збільшилася в 3,3 раза - до 7188 грн за 1 тис. куб. м. Мінімальний тариф - 3600 грн за 1 тис. куб. м, або 3,6 грн за кубометр - діяв в опалювальний період на споживання не більше 1200 куб. м газу за наявності лічильника.

Уряд має намір до початку опалювального сезону встановити в українських домогосподарствах майже мільйон лічильників з метою заощадження тепла та гарячої води.

Влада обіцяє також захистити від зростання тарифів малозабезпечені верстви населення, до яких відносять майже 6 мільйонів українців, за рахунок надання субсидій.

Відповідно до підписаного торік меморандуму з МВФ Україна мала переглянути тарифи з 1 квітня, досягнувши 75-відсоткового імпортного паритету для населення і теплокомуненерго. Україна пообіцяла МВФ поетапно підвищувати тарифи на енергоносії з тим, щоб у 2017 році довести їх до рівня покриття собівартості.

Підвищення Україною цін на газ є важливою складовою для завершення другого перегляду програми EFF.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-