НБУ хоче більше повноважень у регулюванні фінринку. Просить Раду підтримати

НБУ хоче більше повноважень у регулюванні фінринку. Просить Раду підтримати

Укрінформ
Національний банк України закликає Верховну Раду підтримати консолідацію функцій регулювання фінансових ринків.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Національний банк закликає український парламент підтримати проекти Закону України № 2413-а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг" та № 2414-а "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг", - йдеться в повідомленні.

У регуляторі зазначають, що ці законопроекти передбачають ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, й передачу її функцій НБУ та Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦФБР). Так, згідно з законопроектами, нагляд та регуляція ринку страхових, лізингових та факторінгових компаній, кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів та інших фінансових компаній перейде до НБУ. До НКЦПФР перейде регулювання недержавних пенсійних фондів та фондів фінансування будівництва і фондів операцій з нерухомістю.

На думку регулятора, такий розподіл сприятиме більшій прозорості державного регулювання фінансового ринку та оптимізації регуляторного впливу на його учасників. Регулювання наблизиться до стандартів, що діють у банківському секторі із урахуванням найкращих міжнародних практик.

Перехід регулювання небанківський фінансових установ до Національного банку дозволить: скоротити кількість органів державного нагляду за ринком небанківських фінансових послуг, очистити ринок від недобросовісних гравців, запровадити однакові прозорі правила гри, стимулювати інтенсивний розвиток цього ринку, збільшити інвестиційну привабливість небанківських фінансових установ, знизити вартість  надання фінансових послуг споживачам та   збільшити захищеність користувачів фінансових послуг.

У НБУ нагадують, що на розгляді Верховної Ради України перебуває більше 20 законопроектів, необхідних для продовження реформи фінансового сектору. Стратегічне значення мають питання захисту прав споживачів фінансових послуг, захисту прав кредиторів, фінансової реструктуризації боргів підприємств та фізичних осіб, консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг, а також протидії відмиванню (легалізації) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-