У звинуваченнях Порошенка в ухиленні від податків немає підтверджень - швейцарські ЗМІ

У звинуваченнях Порошенка в ухиленні від податків немає підтверджень - швейцарські ЗМІ

Укрінформ
Звинувачення українського президента Петра Порошенка в ухиленні від сплати податків наразі не підтвердилися.

Про це в середу пише швейцарське видання Neue Zurcher Zeitung у статті «Занадто великі обіцянки Порошенка».

«Президент України стає жертвою своїх передвиборчих обіцянок. Політично він поводився нерозумно, але звинувачення в ухиленні від сплати податків наразі не підтвердилися. Перші розслідування щодо панамських документів представили українського президента в викривленому світлі», - починається стаття.

Відзначається, що в панамських документах наводяться відомості про те, що Петро Порошенко заснував між серпнем і груднем 2014 по одній офшорній фірмі на Британських Віргінських островах, на Кіпрі і в Голландії. «Українські журналісти звинуватили президента в тому, що він придумав цю «фінансову конструкцію», щоб уникнути сплати податків. Щоб підкреслити моральне падіння Порошенка, вони зв'язали історію з війною на Сході України ..., - продовжує автор. - Однак при тверезому розгляді ці звинувачення виглядають перебільшеними і недостатньо підкріпленими».

На думку автора, Порошенко зробив велику помилку, коли два роки тому під час своєї виборчої кампанії пообіцяв українцям, що продасть свій бізнес. «Свою обіцянку після цього він не виконав. Для порушення цієї обіцянки у Порошенка були суттєві підстави: війна стала причиною різкого спаду економіки, ні у кого не було грошей для великих інвестицій, а іноземні покупці боялися ризикувати», - говориться в статті. При цьому нагадується, що рік тому, за повідомленням Bloomberg, «Нестле» пропонувала мільярд доларів за концерн «Рошен», але його оцінили в три мільярди.

«Порошенко продаж нижче вартості підприємства, яке сам підняв, мабуть, не приймав. Він, здається, не готовий платити будь-яку ціну за виконання своєї передвиборчої обіцянки», - припускає автор. Тому Петро Порошенко озвучив ідею «сліпого» трасту, щоб усунути конфлікт інтересів. Відповідальним за управління трасту є банк Rothschild в Цюріху, якому раніше вже був доручений продаж частин корпорації, відзначає видання.

У листі до Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) 22 березня фінансовий радник Порошенка Макар Пасенюк повідомив, що умови трасту хоча і були узгоджені, але активи досі не були переведені. «Українські журналісти зробили висновок з цього, що ніякого трасту взагалі не існує і офшорні компанії були створені, перш за все, для податкової оптимізації», - пише автор статті. Разом з тим, в листі 4 квітня Пасенюк повідомив, що «договір підписаний і активи «Рошен» були переведені». Однією зі сторін контракту була нібито офшорна фірма Порошенка на Британських Віргінських островах - Prime Asset Partners Limited.

Автор наводить думку української журналістки Анни Бабинець, яка брала участь в розслідуванні: «Ми не знаємо, чи дійсно є цей траст, договір ще ніхто не бачив».

Чи готовий Порошенко показати договір залишається під питанням, пише автор, але тільки в цьому випадку буде тверда впевненість в фактичній незалежності конструкції управління чужим майном за дорученням довірителя, відзначається в статті.

У статті також наводиться оцінка одного з експертів з української економіки, за словами якого, як правило, при передачі в траст бізнесу представниками ринків, які розвиваються, незалежність проявляється «тільки на папері». «Для цих людей це великий крок, віддати контроль», оскільки ділові відносини в посткомуністичних країнах будуються все ще не на довірі, а на владі, звертає увагу експерт.

«Тому потрібно точно знати, кого Порошенко поставить керуючим і захисником трасту: це будуть незалежні люди або довірені особи, або навіть фірми, які знову-таки належать Порошенку», - підкреслюється в статті. Якщо існування трасту прив'язане до президентського терміну Порошенко, то це ще одне свідчення того, що він неохоче розлучається зі своєю бізнес імперією, додає автор.

Разом з тим, в матеріалі ще раз підкреслюється, що «податкові мотиви навряд чи відіграють якусь роль». «Майже всі українські фірми прокручують свої продажі і придбання в офшорах. І не через податкові пільги, а через корумпованих українських судів», - підсумовує автор.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-