Банк "Хрещатик" визнали неплатоспроможним

Банк "Хрещатик" визнали неплатоспроможним

3831
Ukrinform
Правління Національного банку України 5 квітня 2016 року прийняло постанову № 234 "Про віднесення ПАТ КБ "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних.

Про це повідомляє сайт регулятора.

"В кінці минулого тижня ситуація з ліквідністю банку різко погіршилася. Через брак коштів банк почав затримувати платежі і без допомоги з боку акціонерів не міг впоратися із ситуацією. Національний банк проводив переговори з акціонерами, проте вони не дали належного результату. Зважаючи на це та порушення ПАТ КБ "Хрещатик" нормативів ліквідності та капіталу, правління Національного банку визнало його неплатоспроможним", - зазначила заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

Вона нагадала, що КМДА ухвалила рішення про внесення капіталу в банк обсягом 150 млн грн. Проте ця сума мала надійти до капіталу банку після аналогічної дії з боку мажоритарних акціонерів, які не виконали своєї частини домовленості.

У НБУ наголошують, що в результаті проведеної Нацбанком у 2015 році роботи структура власності банку визнана прозорою. Кінцевими власниками банку є Андрій Іванов (37,44%), територіальна громада міста Києва в особі КМДА (25%), Микола Солдатенко (24,24%) та низка міноритарних власників.

Згідно з вимогами статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Національний банк зобов'язаний ухвалити рішення про зарахування банку до категорії неплатоспроможних у разі зменшення розміру регулятивного капіталу або нормативів капіталу банку до однієї третини від мінімального рівня, встановленого законом та/або нормативно-правовими актами Національного банку України.

У регуляторі відзначають, що на початку лютого ПАТ КБ "Хрещатик" отримав короткостроковий кредит на підтримку ліквідності від Національного банку обсягом 190 млн грн під заставу ОВДП. Це єдина заборгованість, яку має банк перед регулятором.

У Нацбанку додають, що 98,7% (304 тис. осіб) усіх вкладників ПАТ КБ "Хрещатик" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом.

Нагадаємо, за 2014-2016 роки Нацбанк визнав неплатоспроможними 68 банків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>