МВФ категорично заперечує тиск на Грецію - 04.04.2016 04:54 — Новини Укрінформ
МВФ категорично заперечує тиск на Грецію

МВФ категорично заперечує тиск на Грецію

1163
Ukrinform
Нова домовленість щодо грецького боргу буде досягнута ще не скоро, йдеться в листі директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард до прем'єр-міністра Греції Алексіса Ціпраса.

"З мого погляду, на нинішньому етапі переговорів ми ще досить далекі від ясної програми, яку я могла б подати виконавчій раді [МВФ]", - йдеться в опублікованому на сайті фонду листі Лагард.

Лист глави МВФ також стосується опублікованого сайтом Wikileaks витоку запису розмови, імовірно між високопоставленими менеджерами фонду, в якому обговорюються боргові проблеми Греції.

Із запису випливає, що співрозмовники обговорювали способи тиску на Грецію, Німеччину і Євросоюз, щоб ті швидше прийшли до угоди.

Як випливає з наведених даних, один з учасників розмови навіть не виключає, що може знадобитися певна кризова ситуація, можливо дефолт, щоб підштовхнути сторони до швидкого прийняття рішення.

У своєму листі Лагард категорично заперечує, що МВФ хоче спробувати натиснути на Грецію, щоб прискорити реформи в країні.

"Я неодноразово казала, що ми можемо підтримати тільки засновану на реалістичних припущеннях програму, яка б успішно повернула Грецію на шлях зростання, поступово відновлюючи її кредитоспроможність", - пише глава МВФ.

"МВФ веде переговори на основі довіри, ми не вдаємося до погроз і не спілкуємося через витоки", - йдеться в листі.

Наступний етап переговорів Греції і трійки кредиторів, серед яких Німеччина, ЄС і МВФ, повинен пройти наступного тижня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>